Wypracowanie z polskiego 80 dni dookoła świata
Zauważyłeś literówkę lub błąd?. Z Hongkongu do Jokohamy (Japonia) parostatkiem - 6 dni.Streszczenie „W 80 dni dookoła świata" to powieść przygodowo-podróżnicza, autorstwa Juliusza Verne'a.. Podróż rozpoczynają od Paryża, Turynu i Brindisi.82% Streszczenie lektury "W 80 dni dookoła świata" 74% Opowieści z Narnii to książka, którą zabrałabym w podróż dookoła świata; 77% Plan wydarzeń książki "W 80 dni dookoła świata".. .Katalog Emilia Soczka, 2016-03-18 łobżenica Język polski, Sprawdziany i testy praca klasowa z lektury pt. Moim ulubionym fragmentem z filmu było założenie się ze znajomymi o przejechanie wynalazcy całego świata w ciągu .madziapanfil.. W 80 dni dookoła świataWięc tak ja nie czytałam lektury bo z klasą oglądaliśmy na 2 godzinach lekcyjnych film i będę się sugerować.Więc prosze o brak zażaleń.. W podróż tę wyrusza ekscentryczny, angielski dżentelmen Fileas Fogg.. Była to epoka obfitująca w wielkich literatów - wtedy tworzyli Henryk Sienkiewicz i Aleksander Dumas (autor „Trzech muszkieterów", rodak pana Verne).Napisz Charakterystykę Fileasa Fogga ( postać z lektury " W 80 Dni Dookoła Świata ") zadanie dodane 23 listopada 2010 w Język polski przez użytkownika mika122 ( -2,430 ) [Szkoła podstawowa] charakterystyka-opowiadanieRozdział dwudziesty siódmy w którym Obieżyświat przebiega z szybkością dwudziestu mil na godzinę kurs historii mormońskiej 6 grudnia pociąg zbliżał się do Jeziora Słonego..

Problematyka "W 80 dni dookoła świata".

Miał jednocześnie świadomość, jak bardzo powiększyły się możliwości człowieka jego czasów w związku z rozwojem .Referat z polskiego ,,w 80 dni dookoła świata'' 10 pkt za rozwiązanie + 5 pkt za najlepsze rozwiązanie - 31.3.2015 (19:19) - przydatność: 84% - głosów: 4 mazin 31.3.2015 (19:21)Czas i miejsce akcji „W 80 dni dookoła świata" Akcja jednej z najbardziej znanych powieści Juliusza Verne, „W 80 dni dookoła świata" rozpoczyna się w środę 2 października1872 roku.. 197 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Skomentuj.. Rzadko można trafić na książkę tak pełną niezwykłych przygód, charakterystycznych bohaterów i nagłych zwrotów akcji!. KawaiiNightmare 4 lata temu.. Z Kalkuty do Hongkongu (Chiny) parostatkiem - 13 dni.. Towarzyszy mu służący, z pochodzenia Francuz, Obieżyświat.Wyliczenia podróży dookoła świata według „Morning Chronicle": „Z Londynu do Suezu przez Mont Cenis i Brindisi koleją i parostatkiem - 7 dni.. Test z odpowiedziami !. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy ..

Sprawdź co wiesz o lekturze ,,W 89 dni dookoła świata''.

W ślad za nimi udaje się także przebiegły detektyw Fix, który podejrzewa Fogga o dokonanie kradzieży w Banku Angielskim.Wypracowanie z języka polskiego jest charakterystyką Fileasa Fogga, głównego bohatera książki J. Verne pt.: „W 80 dni dookoła świata".. Napisz do nas.. Krótko o Mitologi ( Mit ) Mały Książe - Krótkie Streszczenie; Geneza 'Chłopów'Napisz Charakterystykę Fileasa Fogga ( postać z lektury " W 80 Dni Dookoła Świata ") zadanie dodane 23 listopada 2010 w Język polski przez użytkownika mika122 ( -2,430 ) [Szkoła podstawowa] charakterystyka-opowiadanie'W 80 dni dookoła świata' - streszczenie szczegółowe; Śmierć pułkownika - streszczenie, plan wydarzeń, cz. Streszczenie głównych wątków eposu "Pan Tadeusz" 'W 80 dni dookoła świata' - streszczenie szczegółowe 'W 80 dni dookoła świata' - streszczenie szczegółowe 'W 80 dni dookoła świata' - streszczenie szczegółoweGłównym bohaterem powieści Juliusza Verne'a „W 80 dni dookoła świata" jest Fileas Fogg, czterdziestoletni angielski dżentelmen, o którym mówiono, że z twarzy przypomina Byrona..

Jakie były pytania na wypracowaniu z książki pt. w 80 dni dookoła świata.

Ukazała się w 1872 roku i od razu zyskała olbrzymią popularność - do tej pory pozostaje najbardziej lubianym i najczęściej ekranizowanym dziełem francuskiego pisarza.Test z lektury „W 80 dni dookoła świata"!. Udostępnij.. Nie ma się co dziwić!. Jestem w klasie 5 i za nie długo mam pisać wypracowanie z książki pt W 80 dni dookoła świata.Pomóżcie jakie były pytania jak wy przerabialiście tą książke .Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. Obieżyświat spotkał na platformie dziwnego ubranego na czarno człowieka jadącego do stacji Elko.Powieść „W 80 dni dookoła świata" to chyba najpopularniejsze dzieło słynnego francuskiego pisarza, Juliusza Verne.. Po obejrzeniu pani kazała nam napisać jedną przygodę Fileasa Fogga, którą zapamiętaliśmy w czasie oglądania filmu.. Sprawiły też, że podróż przestała się wiązać z wielkimi niebezpieczeństwami.. Książka opowiada o pewnym, niezwykle tajemniczym angielskim dżentelmenie, który zakłada się z członkami klubu „Reforma" o to, że opłynie kulę ziemską w zaledwie 80 dni.napisz wypracowanie na temat: Dlaczego mpowinniśmy rozwijać swoje umiejętności Przedmiot: Język polski / Szkoła podstawowa: 1 rozwiązanie: autor: olio1997 13.4.2010 (14:37) wypracowanie na temat 80 dni dookoła świata Przedmiot: Język polski / Szkoła podstawowa: 1 rozwiązanie: autor: aliss1997 14.4.2010 (16:18) książka latarnik .Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: wypracowanie z polskiego w 80 dni dookoła świata twmat czy chciałbyś przeżyć taką przygodęPewnego dnia zakłada się z przyjaciółmi z klubu, że uda mu się w 80 dni objechać cały świat..

66% "W 80 dni dookoła świata" opracowanie.

W czwartek i piątek na lekcji języka polskiego oglądaliśmy film pt." W 80 dni dookoła świata".Po obejrzeniu… Czytaj dalej →W 80 dni dookoła świata.. 'W 80 dni dookoła świata' - streszczenie szczegółowe 'W 80 dni dookoła świata' - streszczenie szczegółowe 'W 80 dni dookoła świata' - streszczenie szczegółowe; Antygona; Geneza 'Zbrodni i kary' Rozprawka z Zemsty A.Fredro ,,Najbardziej interesują.. Juliusz Verne wielokrotnie w swojej twórczości zajmował się tematem podróży, gdyż była to jego wielka pasja.. Jeszcze tego samego dnia - 2 pażdziernika - wyrusza w podróż, zabierając ze sobą nowego służącego - Jana Passepartout.. Tego dnia Fogg przyjmuje do pracy nowego lokaja - Jana Obieżyświata, zakłada się z kolegami z klubu „Reforma", a także wyjeżdża w swą .Angielski dżentelmen, Fileas Fogg, zakłada się pewnego dnia, że w 80 dni objedzie dookoła kulę ziemską.. „W 80 dni dookoła świata" jest właśnie wyrazem zachwytu autora nad tymi triumfami ludzkiej cywilizacji.Powieść fantastycznonaukowa Verne'a pt.: „W 80 dni dookoła świata" opisuje przygody angielskiego dżentelmena, pana Phileasa Fogga, który pewnego dnia założył się o znaczną sumę pieniędzy ze swoimi partnerami do gry w karty o to, że w ciągu osiemdziesięciu dni uda mu się objechać świat dookoła.b/d0głosów.. Pojawienie się kolei i usprawnienia w żegludze (parowce), umożliwiły skrócenie czasu potrzebnego do przemierzania dużych odległości.. Fileas Fogg był niezwykle opanowanym człowiekiem.. 61% Przygoda Fileasa Fogg "W 80 dni dookoła świata"Powieść pod tytułem „W 80 dni dookoła świata" J. Verne' a opowiada o karkołomnym, lecz jak się okazuje nie niemożliwym, przedsięwzięciu pokonania trasy wokół globu w 80 dni..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt