Wypracowanie z polskiego z lektury ten obcy
23 pytań Lektury szkolne Lektury_Szkolne.. Quiz, który przeglądasz jest częścią serii.. To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodaćZ którą z postaci lektury Ten obcy nabardziej chciałbyś się zaprzyjaźnić i dlaczego.Opisz charakter wybranej postaci.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Pobierz jako PDF .Dominika Grabowska 22 marca, 2013 język polski, Szkoła podstawowa No Comments.. Jest to powieść współczesna.. - Opowiadanie z dialogiem.TEN OBCY.. Została zachowana oryginalna pisownia autora.. Przedstawione w powieści wydarzenia są bardzo uniwersalne - pomimo tego, że akcja rozegrała .Ula Zalewska to jedna z dwóch głównych bohaterek powieści Ireny Jurgielewiczowej pt. „Ten obcy".. Powodzenia!. Z uwagą czytaj polecenia, wykonuj dokładnie to, czego one dotyczą.. Książka została wpisana na Listę Honorową H. Ch.. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:Marian Pietrzyk to jeden z bohaterów książki Ireny Jurgielewiczowej pt.: "Ten obcy".. Któregoś dnia wakacji przybył na nią nieznajomy z ranną nogą - Zenek.. Czas fabuły powieści obejmuje również wydarzenia wcześniejsze - śmierć matki Zenka, jego ucieczkę z domu, odejście ojca Uli, śmierć matki dziewczyny i lata .Zapoznaj się z naszymi propozycjami wypracowań z różnych przedmiotów i zwróć uwagę na to, że te najbardziej interesujące możesz dodawać do swojej listy ulubionych prac..

...Co czytać - ciekawe lektury w tym szkolene oraz książki do czytania.

Andersena (1964), na którą wpisywane są wybitne książki współczesnych pisarzy z całego świata, służące ideom przyjaźni i zbliżenia między dziećmi i młodzieżą wszystkich narodów.. Rozpocznij test.. Charakterystyka Zenka Wójcika - „Ten obcy" 25-08 .. Ula Zalewska, bohaterka powieści Ireny Jurgielewiczowej Ten obcy to ładna i zgrabna dziewczyna.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Jak wykorzystasz ten dar?. Wiedzieli o nim bardzo niewiele, ponieważ cechowała go małomówność i skrytość.Jednym z głównych bohaterów powieści pt. "Ten obcy" jest Zenek Wójcik.. O kryjówce na wyspie nie wiedział nikt z mieszkańcóe wsi.. 46 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Inne tryby testu.. Jego charakterystyczną cechą wyglądu, są często uniesione brwi.. Miał on około 14-15 lat, jednak nie znamy jego dokładnego wieku.. Jest tak cenna, że każdy o nią zabiega - dzięki niej mamy poczucie bezpieczeństwa i wsparcia tak potrzebnego nam w różnych trudnych życiowych sytuacjach.. 2011-02-17 15:36:26 Jak mogę dokończyć wypracowanie o książce ,,Ten obcy " 2011-11-03 21:34:18 pisał ktoś wypracowanie z Polskiego z lektury pt: Ten obcy ?Tematy Wypracowania z Polskiego Lektura "Ten Obcy" Będę miała nie dlugo wypacowanie klasowe z lektury " Ten Obcy " Chętnie bym się przygotowała ale nie wiem jakie moga być Tematy Wypracowania .Wypracowania z lektury ''Ten obcy'' ?.

Tag: jezyk polski wypracowanie ten obcy Szkoła podstawowa, Wypracowania z lektur.

Tęskni bardzo za matką, dlatego pisze pamiętnik w formie listów do matki, w których .Test z lektury: „Ten Obcy".. Wypracowanie -przygoda czwórki przyjaciół.Wyczyn Zenka - opowiadanie z elementami dialogu, na podstawie powieści „Ten obcy" Zostałeś obdarzony wielką mocą magiczną, Twoja magia działa 24h.. Pamiętaj, że jeśli nie widzisz interesującego Cię tematu wypracowania, to możesz skorzystać z powyższej wyszukiwarki treści.Zobacz 10 odpowiedzi na pytanie: Proszę o pomoc !. Jak dobrze pamiętasz lekturę "Ten Obcy" Ireny Jurgielewiczowej.. Login Hasło Zapamiętaj mnie.. Posiada szczupłą sylwetkę i jasne blond włosy.. Uciekł z domu, ponieważ czuł się niekochany przez ojca, który był alkoholikiem.1.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.. Najważniejszymi obecnymi w niej wątkami są: wątek podróży Zenka w poszukiwaniu wuja, pierwsze uczucie Uli i Zenka oraz relacja Uli z doktorem Zalewskim.. Od razu dowiadujemy się, że niedługo przed rozpoczęciem akcji utworu jej matka zmarła.Zapoznaj się z naszymi propozycjami wypracowań z różnych przedmiotów i zwróć uwagę na to, że te najbardziej interesujące możesz dodawać do swojej listy ulubionych prac.. Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem..

kartka pamiętnika uli zenka pestki mariana lub julka dalszy ciąg lektury dam n.a.j .

Jest to wyróżnienie przyznawane przez Międzynarodową Izbę ds.Jednym z bohaterów lektury Ireny Jurgielewiczowej pt. "Ten Obcy" był Zenek Wójcik.. Powieść Jurgielewiczowej „Ten obcy" jest powieścią złożoną i wielowątkową.. Jest ciotecznym bratem Julka.. Był trochę starszy od reszty dzieci, miał około czternastu, może nawet szesnastu lat.. Teraz zaprezentuj swoją wiedzę i umiejętności zdobyte w trakcie lekcji.. Wakacje właśnie dobiegały końca i każde z dzieci wracało do swoich miast.. Uśmiechnij się i zmierz się z tym zadaniem.. Na pewno uważnie przeczytałeś lekturę "Ten obcy".. Czuje się nieszczęśliwa, przeżyła rozwód rodziców i śmierć matki.. .Przyjaźń jest jedną z najważniejszych rzeczy w życiu człowieka.. Chłopak uciekł z domu, gdzie znęcał się nad nim ojciec-akoholik.. Bohaterowie utworu „Ten obcy" dojrzewali do przyjaźni.Obcy imponuje im dorosłością i samodzielnością, chcą się z nim zaprzyjaźnić, ale początkowo nie potrafią przebić się przez mur nieufności i nieprzystępności.. zadanie dodane 12 listopada 2011 w Język polski przez użytkownika m127 ( -100 ) [Szkoła podstawowa]Czas i miejsce akcji „Tego obcego" Akcja powieści Ireny Jurgielewiczowej: „Ten obcy" rozpoczyna się we wtorek 11 lipca i obejmuje wydarzenia, rozgrywające się na przełomie kilku tygodni - do połowy sierpnia..

Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:ten obcy wypracowanie Logowanie.

Zaloguj się, aby móc korzystać z tej opcjiZgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. Uciekł z domu z powodu trudnej sytuacji rodzinnej - jego matka nie żyła, a ojciec był alkoholikiem.Dalsze losy czwórki głównych bohaterów powieści „Ten obcy" Ireny Jurgielewiczowej według mnie potoczyły się szczęśliwie.. Ich miejscem zabaw stała się niewielka wysepka.. Tajemnica, związana z Zenkiem, wpływa bezpośrednio na ich życie.Sprawdzian ze znajomości lektury "Ten obcy" /kl.VI/ Drogi Uczniu!. charakterystyka Pestki Uli Mariana I julka Z kim chciałbyś sie zaprzyjaźnić i dlaczego?. Udostępnij.. Dlatego też z najwyższym zdumieniem dzieci któregoś dnia odkryły, że ktoś tam był, palił ognisko, biwakował.. Zresetuj hasło Zarejestruj sie .. najnowsze testy, wypracowania i ściągi od teraz na twojej poczcie .. Test z lektury „W pustyni i w puszczy" H. Sienkiewicza.. Jest niezwykle wrażliwą, czułą i sympatyczną trzynastolatką.. Pamiętaj, że jeśli nie widzisz interesującego Cię tematu wypracowania, to możesz skorzystać z powyższej wyszukiwarki treści.Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. Ula zamieszkała z tatą w Olszynach i zaakceptowała jego nową żonę.Krótkie wypracowanie z pol.. Bartusra 5 lat temu.. Główni to bohaterowie: Pestka, Ula, Marian, Julek oraz Zenek..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt