Rozprawka czy antygona postąpiła słusznie
Jej odwaga i n miłość do brata były największymi .Swoją decyzją mógł wywołać tylko bunt, ponieważ postawa Antygony była godna podziwu dla ludzi obserwujących zaistniałą sytuację z boku, czyli dla obywateli Teb.. Oprócz pisania w swoim życiu podejmował różne zajęcia: był politykiem, dowódcą wojskowym, kapłanem czy aktorem.. Kiedy ktoś bliski odchodzi, chcemy go godnie pożegnać.. Sofokles przedstawia w nim historię dziewczyny, która mimo zakazu króla postanawia pochować swojego brata, który zginął w walce .Znajdź odpowiedź na Twoje pytanie o DoO WYBORU.. -CZY antygona postąpiła słusznie grzebiąc zwłoki swojego brata-rozprawka -czy kreona można n…Czy Antygona dokonała właściwego wyboru , podejmując decyzję pogrzebania zwłok brata ?. Przykładem takiej sytuacji jest dramat Antygona.. Czczony był za życia, jak i po śmierci.. Prosze o rozprawke z antygony wstęp 4-5 zdan rozwinięcie 10-12 zdań zakończenie 4-5 zdań Prosze pilne potrzebuje na poniedziałek .. W sporze między nią a Kreonem zdecydowanie przyznaję rację Antygonie, ponieważ podobało mi się jej zachowanie.. Antygona buntowniczka z wyboru.. I chociaŜ krytycy w zasadzie zgodni są co do tego, Ŝe Antygona postąpiła słusznie (podobnie jej postawę przedstawia Sofokles), niemniej w perspektywie hi-storycznej i społecznej zachowanie Antygony oraz motywy jej postępowa- Chowając go jednak wchodzi w konflikt z prawem, gdyż Kreon zabronił pod karą śmierci .Zadanie: rozprawka na temat czy antygona miała rację, podejmujac decyzje o pogrzebaniu zwłok brata Rozwiązanie: konflikt tragiczny, z jakim mamy do czynienia w antygonie , dotyczy antygony i kreona budziNie brał pod uwagę przyczyn, dla których Antygona pochowała Polinejkesa..

Bohaterka ...Czy Antygona postąpiła słusznie .

Antygona - główna bohaterka tragedii Sofoklesa to kobieta odważna, nieugięta, ale również bardzo wrażliwa i uczuciowa.. Pytanie to ludzie nieustannie zadają sobie od wieków, a mimo to wciąż pozostaje bez odpowiedzi.. Najlepsi w tym miesiącu .Prosze pilne !. Często nie należy przekładać dobra państwa nad dobro jednostki, ponieważ nie zawsze jest to słuszne.. w tym celu zredaguj przemówienie.. 87% Mowa obrończa Antygony; 92% Kto miał rację- Kreon czy Antygona?Czy Antygona miała rację sprzeciwiając się Kreonowi - rozprawka.. Jak powstał i jak był skonstruowany świat wg mitologii greckiej.Antygona była niezwykle opiekuńcza, gdyż troszczyła się o bezpieczeństwo siostry Ismeny.. Posted in: Antygona Zobacz wpisy.. Jako obrończyni oskarżonej, będę się starała Was przekonać do sprawiedliwego wyroku wobec mojej klientki.Antygona dowiedziała się w ten sposób wiele o sobie, między innymi to,że potrafi osiągnąć to, co postawi sobie za cel mimo wszelkich przeciwności, nawet bym powiedział,że za wszelką cenę, czy to, że mimo przeciwności nie traci nadziei i nie popada w zwątpienie.Rozprawka - materiały pomocnicze do pisania rozprawki przygotowane przez Katarzyn ę Buchman Rozprawka - podstawowe pojęcia 1. rozprawka - forma wypowiedzi pisemnej, w której pisz ący prezentuje własne stanowisko wobec okre ślonego zagadnienia i uzasadnia je 2.Sofokles to obok Ajschylosa i Eurypidesa największy tragik starożytnej Grecji..

86% Uzasadnij, że Antygona postąpiła słusznie.

Kreon mimo to nadal nie zmienia postanowienia i każe zamurować Antygonę w jaskini.Czy Antygona postąpiła słusznie?. Myślę, że Antygona postąpiła słusznie, sprzeciwiając się woli Kreona .Zebraliśmy się tu dzisiaj wszyscy, by wspólnie osądzić, czy zasiadająca na ławie oskarżonych Antygona, postąpiła słusznie, grzebiąc zwłoki brata, Polinejkesa.. Władze nie miały dla niej W TEJ SPRAWIE zadnego znaczenia.. Broniąc stanowiska Antygony, chciałabym przytoczyć kilka ważnych argumentów.84% Czy Antygona postąpiła słusznie sprzeciwiając się rozkazowi króla - rozprawka.. Nie zmienił wyroku, na łagodniejszy, chociaż wiedział, że jest narzeczoną Hajmona, jego syna.. Czy Antygona postąpiła słusznie łamiąc zakaz Kreona?. ( nie z neta ) Jak ktoś mi pomoże to bd musiała odp skasować, ponieważ nasza pani od pol.. Swą myśl rozwinę poprzez… Czytaj dalej →Antygona musi dokonać wyboru między dwiema racjami, które obie są ważne i sprzeczne ze sobą.. aby uznać czyn Antygony za słuszny i brać przykład z jej postawy.. Wstawia się za Antygoną syn Kreona - Hajmon, a narzeczony Antygony lecz stawiennictwo to nie uchroni Antygony przed postanowieniem władcy.. Rozprawka z Antygony !. Uważam,że Antygona słusznie postąpiła,grzebiąc zwłoki brata..

- rozprawka; Czy Antygona postąpiła słusznie łamiąc zakaz Kreona?

patrzy na necie czy my nie przepisalismy od kogoś .Czy Antygona postąpiła słusznie łamiąc zakaz Kreona?. Moim zdaniem Antygona postąpiła słusznie.Uważam,że Antygona postąpiła słusznie wypełniając przykazania swojego Boga,ponieważ była wierna swoim ideom.Kreon natomiast podeptał dobre imię króla,honor i zaufanie poddanych.Jak wierzyć własnemu królowi skoro ten nie ma serca.Król poniósł klęskę własną i stracił zaufanie narodu.-----popraw po swojemu.Czy Antygona postąpiła słusznie sprzeciwiając się rozkazowi króla?. Antygona opowiada o konflikcie tytułowej bohaterki z jej wujem, Kreonem, władcą Teb.. Komentarze (0) skomentuj Najnowsze Najstarsze Najlepiej ocenione REKLAMA.. 84% Czy antygona postąiłą słusznie grzebiąc zwłoki swojego brata?. Antygona wolała sprzeciwić się zakazowi Kreona, niż narazić się na gniew bogów.. Swą myśl rozwinę poprzez… Czytaj dalej →Postąpiła zgodnie z prawem boskim.. Myślę, że Antygona postąpiła słusznie, sprzeciwiając się woli Kreona .Antygona kierowała się prawami Boskimi.. Sądzę, iż powody, którymi kierowała się Antygona podejmując taką, a nie inną decyzję są szlachetne i zasługują na szacunek .Czy Antygona postąpiła słusznie?.

Daje naj ;p Czy antygona postąpiła słusznie pochowując brata ?

Ja jednak uważam, że główna bohaterka tego dramatu postąpiła słusznie.. Najważniejsza dla niej była Miłość do brata.. Każdy z nas patrzy na takie sprawy inaczej.. Każdy z nas miał inne odczucia gdy czytał te książkę.. Sądzę, że Antygona była prawą i szlachetną osobą.. Gdyby jednak postąpiła inaczej może ominęła by ją śmierć, ale z pewnością nie kara boska.. Każdy z nas miał inne odczucia gdy czytał te książkę.. W sporze między nią a Kreonem zdecydowanie przyznaję rację Antygonie, ponieważ podobało mi się jej zachowanie.. Ostatnia data uzupełnienia pytania: 2009-10-09 15:25:22Czy Antygona dokonała właściwego wyboru , podejmując decyzję pogrzebania zwłok brata ?. W ten sposób zabraniała jej ukazywania prawdy o zamiarze dokonania pochówku brata, by nie sprowadziła na siebie nieszczęścia.. - rozprawka.. Przykład Antygony jest chyba najlepszy, aby to pokazać.Antygona od samego początku wiedziała, co jest sprawiedliwe.. Sądzę, iż powody, którymi kierowała się Antygona podejmując taką, a nie inną decyzję są szlachetne i zasługują na szacunek.. Jestem całkowicie przekonana, że Antygona postąpił słusznie buntując się przeciwko zakazowi Kreona.. Każdy z nas patrzy na takie sprawy inaczej.. Moje stwierdzenie postaram się uzasadnić , przytaczając argumenty,które za tym przemawiają w dalszej pracy.Czy Antygona postąpiła słusznie sprzeciwiając się rozkazowi króla?. Skazywał na cierpienie również jego.. 10 października 2020 0 Przez admin .. Jako kochająca siostra, wierna prawu boskiemu, czuje się zobowiązana do pochowania zwłok brata Polinejkesa, który w przeciwnym razie nie zazna spokoju.. Kreon traci więc i swego syna oraz własna żonę którzy popełnili samobójstwo.. Antygona wierzyła w fatum ( przeznaczenie), wiedziała ze będzie musiała zginąć za to co zrobiła, wiedziałaz ze tą karą będzie śmierć a jednak nie bała się pogrzebać brata.. Czasami jednak zdarza się tak, że coś staje nam na przeszkodzie.. Potęga władzy, doprowadziła Kreona, do utraty całej rodziny.. Cenie ją za przywiązanie do rodziny, za poczucie pewnych .Antygona - rozprawka: Antygona - główna bohaterka tragedii Sofoklesa to kobieta odważna, nieugięta, ale również bardzo wrażliwa i uczuciowa.. Ja jednak uważam, że główna bohaterka tego dramatu postąpiła słusznie..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt