Rozprawka na temat czy lepiej kierować się sercem czy rozumem
Bolesław Prus: LalkaRozprawka na temat tego, czy w relacjach międzyludzkich lepiej kierować się sercem czy rozumem lub opowiadanie na motywach "Małego Księcia" - takie tematy do napisania mieli do wyboru ósmoklasiści.. Mimo że historia kończy się tragicznie, to ten smutny koniec dowodzi, że prawdziwe uczucie wyzwala w człowieku chęć poświecenia się dla drugiej .Kierować się sercem, czy rozumem?. Moim zdaniem w życiu powinniśmy się kierować głosem serca i spróbuję to udowodnić w tej rozprawce.. Musieli odwołać się do jednej z lektur obowiązkowych oraz innego utworu literackiego.. W ich przypadku kierowanie się uczuciem, sercem sprawiło, że byli w stanie na jakiś czas pokonać przeszkody wynikające z konfliktu ich bliskich.. Każdy człowiek staje w pewnym momencie na rozdrożu ścieżek życia, które nakazują mu wybrać, czy jego losem będzie kierował rozum, czy serce.. Jedno i drugie - w oparciu o "Małego księcia".. Czy w życiu można się kierować chłodnym .Ci, którzy wskazali rozum, mają większą wiedzę ogólną, życiową i lepiej orientują się w świecie akademickim, myślą logicznie i analitycznie.. Jako pierwszy chciałbym przywołać mit grecki o Dedalu i Ikarze.Nie rozumie jak można narażać własne życie i dobre imię dla zdobycia majątku, a następnie stracić go próbując zaimponować jakiejś kobiecie.. ; Racje rozumu pozwalają na: - dokonywanie racjonalnych wyborów, - kalkulację argumentów za i przeciw,Głównym punktem testu było napisanie rozprawki, z którą uczniowie - jak sami mówią - poradzili sobie bez problemu..

Warto zastanowić się nad tym, czy w życiu lepiej kierować się sercem czy rozumem.

- Nie mamy żadnych niepokojących sygnałów dotyczących przebiegu egzaminu - poinformował dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik.. Myślał, że Wokulski miał ogólniejsze cele.. Jako pierwszy argument chciałbym przytoczyć historię Antygony oraz Kreona.. Przyjaźni czy miłości nie da się zaplanować.. Jest to problem, który rozważali, rozważają i z całą pewnością będą rozważać twórcy tekstów kultury, w tym literatury.. Za o osoba, która kieruje się uczuciami i „ tym, co podpowiada jej serce" najczęściej zdaje się na instynkt.Rozum mówi Ci to co jest dobre , a serce to co czujesz.. Wszak ma znaczenie dla dalszej przyszłości zawodowej.. Zatem drodzy uczniowie w przerwie pomiędzy nauką z podręczników do szkoły doradzimy Wam, czym kierować się przy wyborze studiów, czy lepiej stawiać na rozum, czy może serce.Czy w miłości lepiej słuchać głosu rozsądku, czy też oddać się namiętności?.

Uczniowie mają rozstrzygnąć, czy lepiej w życiu kierować się sercem, czy rozumem.

Dzieje się tak dlatego, że pisarze obserwują świat, a następnie go opisują.A zatem kierowanie się sercem pozwala na zbudowanie pięknych, prawdziwych relacji międzyludzkich.. Podobno w życiu nie ma spraw nie do rozwiązania, tylko jedne rozwiązania są lepsze, zaś drugie „optymalne".. A równocześnie żeby dowiedzieć się czy znajdę w nich uzasadnienie dla mojego poglądu.. Obecnie nie liczy się tylko by skończyć studia, ale znaczenie ma, jaki kierunek się skończy.. , że warto w miłości poddać się uczuciu, nie zważać na rozum, choć często ten wybór .Rozprawka na temat tego, czy w relacjach międzyludzkich lepiej kierować się sercem czy rozumem lub opowiadanie o odwiedzinach lisa na planecie Małego Księcia - takie tematy do napisania mieli do wyboru uczniowie VIII klas szkół podstawowych, którzy pisali w poniedziałek egzamin ósmoklasisty z języka polskiego.Czy w miłości lepiej słuchać głosu rozsądku, czy też oddać się namiętności?. Bez tego „racje serca" będą bliskie instynktom, a „racje rozumu" zimnemu wyrachowaniu.. Odpowiedź na pytanie zawarte w temacie nie wydaje się być prosta, dlatego stawiam hipotezę, iż w życiu należy kierować się zarówno sercem, jak i umysłem.Proponuję teraz przyjrzeć się wybranym utworom literackim, aby spróbować odpowiedzieć na pytanie czym kierowali się literaccy bohaterowie..

"- Co w dzisiejszym świecie powinno kierować postępowaniem człowieka?

Ci, którzy wskazali serce mają większe umiejętności społeczne i lepiej nawiązują ciepłe kontakty z innymi ludźmi.Pierwszy z tematów do wyboru brzmiał: "Napisz rozprawkę, w której rozważysz, czy w relacjach międzyludzkich lepiej kierować się sercem czy rozumem.. Poza mózgiem wartości nie istnieją - chyba.Pierwszy z tematów do wyboru brzmiał: „Napisz rozprawkę, w której rozważysz, czy w relacjach międzyludzkich lepiej kierować się sercem czy rozumem.. Gdyby kierował się nie tylko rozumem, ale również sercem, nie .„Rozum, czy serce?. Stanisław bardzo oburza się na te słowa, uważa, że zrobił dla ogółu tak wiele, ze teraz ma prawo skupić się na własnym szczęściu.ja uważam że lepiej kierować się i sercem i rozumem np w miłości kiedy się zakochamy to wiadomo że bije serce,ale rozum nam podpowiada jak się zachować w takiej sytuacji albo nauka to wtedy najczęściej kierujemy się rozumem ale żeby się czegoś nauczyć to musimy to zrobić dla siebie czyli włożyć to w serceW życiu należy kierować się racjami rozumu.. I nie posiada monopolu; jest tylko jednym z głosów w moim wnętrzu.. Wizytatorzy w pogotowiuNie zgadzam się na stawianie pytania czym powinien kierować się człowiek: racjami serca czy racjami rozumu, bez zastanowienia się nad zagadnieniem moralności..

- Trzeba było określić czy w relacjach międzyludzkich należy kierować się sercem czy rozumem.

Teoretycznie mają wspólny cel - zrobić 'swojemu człowiekowi' dobrze.. Jeśli chodzi o sprawy miłosne to serce, bo mówi ci to co czujesz.. W większości sytuacjach trzeba kierować się sercem, bo w życiu na przeszkodzie zazwyczaj staje miłość.- Serce, używane nieodpowiednio, jako emocja, może wyprowadzić na manowce.. Aż chciałoby się powtórzyć za Telimeną, bohaterką „Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza: Bo serce nie jest sługa, nie zna .Czy życie jest coś warte bez serca?. Rozważ problem i uzasadnij swoje stanowisko, odwołując się do podanego fragmentu Lalki, całego utworu Bolesława Prusa oraz innego tekstu kultury.. Rozum ma szerokie pole działania w innych sytuacjach życiowych.. Kreon nie przewidział skutków swoich decyzji.. Ale jeśli mam dobry kontakt z sobą, serce bardzo mądrze podpowiada.. Tyle że serce często postrzega to dobro inaczej niż rozum.. W argumentacji odwołaj się do lektury .Na egzaminie z języka polskiego do wyboru rozprawka lub opowiadanie.. - na to pytanie musieli odpowiedzieć w formie rozprawki ósmoklasiści, którzy o godzinie 9 rozpoczęli egzamin z języka polskiego.. Mogli być razem i zaznali szczęścia.. W argumentacji odwołaj się do .Serce i rozum, niby w jednej drużynie, służą jednemu 'właścicielowi', ale ciągle są na wojennej ścieżce.. Wypowiedź argumentacyjna powinna liczyć co najmniej 250 słów.. Podejmując decyzję staram się dotrzeć jeszcze głębiej, poczuć, kim jestem.Rozprawka na temat tego, czy w relacjach międzyludzkich lepiej kierować się sercem czy rozumem lub opowiadanie o odwiedzinach lisa na planecie Małego Księcia - takie tematy do napisania mieli do wyboru uczniowie VIII klas szkół podstawowych, którzy pisali w poniedziałek egzamin ósmoklasisty z języka polskiego.Rozprawkę na temat, czy w relacjach międzyludzkich lepiej kierować się sercem czy rozumem Opowiadanie na temat odwiedzin lisa na planecie Małego Księcia, podczas których zwierzę przekonuje .Rozprawka na temat tego, czy w relacjach międzyludzkich lepiej kierować się sercem czy rozumem lub opowiadanie o odwiedzinach lisa na planecie Małego Księcia - takie tematy do napisania mieli do wyboru uczniowie VIII klas szkół podstawowych, którzy pisali w poniedziałek egzamin ósmoklasisty z języka polskiego.W ich przypadku kierowanie się uczuciem, sercem sprawiło, że byli w stanie na jakiś czas pokonać przeszkody wynikające z konfliktu ich bliskich..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt