Kierowanie się sercem czy rozumem rozprawka
Teoretycznie mają wspólny cel - zrobić 'swojemu człowiekowi' dobrze.. 5Rozum mówi Ci to co jest dobre, a serce to co czujesz.. Nie myślimy wtedy racjonalnie, działamy impulsywnie, w 90% nie analizując całej sytuacji i praktycznie licząc tylko na łut szczęścia.. "- Co w dzisiejszym świecie powinno kierować postępowaniem człowieka?. Przez co w krytycznych sytuacjach opinia oparta na zdroworozsądkowych argumentach znacząco odbiega od tego, co podpowiadają uczucia .Kompromis między sercem i rozsądkiem.. Rozważ problem i uzasadnij swoje stanowisko, odwołując się do podanego fragmentu Lalki, całego utworu Bolesława Prusa oraz innego tekstu kultury.. Ci, którzy wskazali serce mają większe umiejętności społeczne i lepiej nawiązują ciepłe kontakty z innymi ludźmi.. Sadząc z ilości ściąg, bryków i rozprawek, które można znaleźć w Internecie ten problem jest omawiany w szkołach od lat i przedstawiany na różne sposoby.. Szczególnie, jeśli głowa mówi jedno, a serce drugie.. Ilustruje to historia bohaterów wydanej po wojnie powieści z elementami reportażu „Kamienie na szaniec" autorstwa Aleksandra Kamińskiego : Zośka (Tadeusz Zawadzki) , Alek (Aleksy Dawidowski) i Rudy (Jan Bytnar) .Czy życie jest coś warte bez serca?. Kreon nie przewidział skutków swoich decyzji.. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 250 słów.. W takich sytuacjach zwykle postępujemy tak, jak podpowiada nam serce..

Bolesław Prus LALKAKierować się sercem, czy rozumem?

- popychają nas do podejmowania decyzji, które niekoniecznie są zgodne z naszą wolą, jednak sprzyjają późniejszym wydarzeniom;Jednak, gdy dowiaduje się o ślubie Lotty z Albertem, zdaje sobie sprawę, że nigdy nie przestał jej kochać.. Jeśli chodzi o sprawy miłosne to serce, bo mówi ci to co czujesz.. Z przytoczonych przykładów widać, że jedno i drugie może nas wpędzić w tarapaty.. Pieniądze i bogactwo.. Dlatego w relacjach międzyludzkich lepiej kierować się sercem niż rozumem.Serce i rozum, niby w jednej drużynie, służą jednemu 'właścicielowi', ale ciągle są na wojennej ścieżce.. Z jednej strony można to zagadnienie trywializować (dziewczyna ma rozterki, bo rozum podpowiada jej, że powinna zostać z obecnym chłopakiem, …Ci, którzy wskazali rozum, mają większą wiedzę ogólną, życiową i lepiej orientują się w świecie akademickim, myślą logicznie i analitycznie.. Trudno dać jasną odpowiedź na pytanie, co jest bardziej niezawodne: serce czy rozum.. Można powiedzieć, że oba wybory przynoszą moim pacjentkom jakieś korzyści.. Moim zdaniem jest to kwestia indywidualna, wszystko zależy od nas samych, naszych potrzeb, słabości, a zwłaszcza psychiki.. A im bardziej skrajna postać wychylenia w jedną, bądź druga stronę, tym te koszty większe..

Kierowanie się w sercem w ważnych życiowych sytuacjach jest dowodem przyjaźni i lojalności.

W życiu bywa różnie jeśli chodzi o spróbowanie czegoś strasznego i nielegalnego to kieruj się rozumem.. Dobrą rozprawkę porównam do rozpędzonego pociągu, który jadąc po wyznaczonym torze, rozjeżdża argumentami potencjalnego przeciwnika.. Jako pierwszy argument chciałbym przytoczyć historię Antygony oraz Kreona.. Pozostawiając na boku wiedzę z biologii, można stwierdzić, że właśnie serce jest symbolicznym źródłem miłości, dobra, troski, współczucia czy przebaczenia.. Gdyby kierował się nie tylko rozumem, ale również sercem, nie straciłby swojej rodziny.Zapewne każdy z nas choć raz zderzył się z realiami prawdziwej miłości, dlatego powinniśmy się kierować zarówno sercem jak i rozumem, tak by nie brnąć ślepo w coś bez przyszłości, ale również nie kalkulować wszystkiego na zimno, bez uczuć.AMENCzym powinniśmy się kierować, rozumem czy sercem?. Rozprawka 25 maja 2020 Zapożyczenia z różnych języków 18 maja 2020 Jakie są sposoby radzenia sobie ze śmiercią?. Załóżmy, że jednak to rozum powinien nami kierować.. Gdyby kierował się nie tylko rozumem, ale również sercem, nie .Czym powinniśmy się kierować, rozumem czy sercem?. Każdy człowiek staje w pewnym momencie na rozdrożu ścieżek życia, które nakazują mu wybrać, czy jego losem będzie kierował rozum, czy serce.. Tyle że serce często postrzega to dobro inaczej niż rozum..

Jak pokazuje postać Ebenezera, w życiu zdecydowanie lepiej kierować się sercem niż rozumem.

Odpowiedź na pytanie zawarte w temacie nie wydaje się być prosta, dlatego stawiam hipotezę, iż w życiu należy kierować się zarówno sercem, jak i umysłem.Rozprawka na temat tego, czy w relacjach międzyludzkich lepiej kierować się sercem czy rozumem lub opowiadanie o odwiedzinach lisa na planecie Małego Księcia - takie tematy do napisania mieli do wyboru uczniowie VIII klas szkół podstawowych, którzy pisali w poniedziałek egzamin ósmoklasisty z języka polskiego.Wyniki egzaminu ósmoklasisty poznamy 14 czerwca.. Osobiście uważam, że jest to lepsza opcja.Nie.. Rozprawka 8 czerwca 2020Czym powinien kierować się człowiek: racjami serca czy racjami rozumu?. Jego częste wizyty stają się z czasem kłopotliwe dla całej trójki bohaterów.Czy życie jest coś warte bez serca?. Mogą to zrobić tylko puste głowy i puste serca.". Jako pierwszy argument chciałbym przytoczyć historię Antygony oraz Kreona.. - na to pytanie musieli odpowiedzieć w formie rozprawki ósmoklasiści, którzy o godzinie 9 rozpoczęli egzamin z języka polskiego..

Osobiście uważam, że jest to lepsza opcja.Kierowanie się sercem, czyli emocjami przynosi tylko szkody.

Mimo że historia kończy się tragicznie, to ten smutny koniec dowodzi, że prawdziwe uczucie wyzwala w człowieku chęć poświecenia się dla drugiej .Pierwszy z tematów do wyboru brzmiał: „Napisz rozprawkę, w której rozważysz, czy w relacjach międzyludzkich lepiej kierować się sercem czy rozumem.Serce czy rozum?. .Czy w miłości lepiej słuchać głosu rozsądku, czy też oddać się namiętności?. Mogli być razem i zaznali szczęścia.. Czym się kierować w miłości?. Trzeba było odwołać się do jednej z lektur obowiązkowych oraz jakiegoś innego utworu literackiego.. Rozsądek i rozum.Rozprawka na temat tego, czy w relacjach międzyludzkich lepiej kierować się sercem czy rozumem lub opowiadanie o odwiedzinach lisa na planecie Małego Księcia - takie tematy do napisania mieli do wyboru uczniowie VIII klas szkół podstawowych, którzy pisali w poniedziałek egzamin ósmoklasisty z języka polskiego.Rozprawka na temat tego, czy w relacjach międzyludzkich lepiej kierować się sercem czy rozumem lub opowiadanie o odwiedzinach lisa na planecie Małego Księcia - takie tematy do napisania mieli do wyboru uczniowie VIII klas szkół podstawowych, którzy pisali w poniedziałek egzamin ósmoklasisty z języka polskiego.Pierwszy z tematów do wyboru brzmiał: "Napisz rozprawkę, w której rozważysz, czy w relacjach międzyludzkich lepiej kierować się sercem czy rozumem.. Moim zdaniem w życiu powinniśmy się kierować głosem serca i spróbuję to udowodnić w tej rozprawce.. Ma mocne reflektory oświetlające drogę.. Lokomotywa zawiera tezę, której chcesz bronić.. Musieli odwołać się do jednej z lektur obowiązkowych oraz innego utworu literackiego.. 10 marca 2020 0 Przez admin.. W argumentacji odwołaj się do lektury .Czym powinniśmy kierować się w życiu - sercem czy rozumem?. - Nie było jakoś strasznie trudne, akurat w rozprawce użyłem ".W ich przypadku kierowanie się uczuciem, sercem sprawiło, że byli w stanie na jakiś czas pokonać przeszkody wynikające z konfliktu ich bliskich.. - Trzeba było określić czy w relacjach międzyludzkich należy kierować się sercem czy rozumem.. Praca i lenistwo.. Załóżmy, że jednak to rozum powinien nami kierować.. Ocena: 8.00 (Głosujących: 17) "Puste kieszenie nigdy nie powstrzymały nikogo przed podjęciem działania.. Moim zdaniem jest to kwestia indywidualna, wszystko zależy od nas samych, naszych potrzeb, słabości, a zwłaszcza psychiki.. Kreon nie przewidział skutków swoich decyzji.. Z każdym z wyborów związania jest jakaś korzyść i jakaś cena.W życiu należy kierować się racjami rozumu.. Do niej doczepione są wagony.. Z całego serca zazdrościł Albertowi, nie może się powstrzymać i po dziesięciu miesiącach od rozstania powraca do domu nowożeńców.. Moim zdaniem w życiu powinniśmy się kierować głosem serca i spróbuję to udowodnić w tej rozprawce..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt