Wypracowanie co widzę za oknem
Widmo nie mogło pójść do nieba ponieważ, za życia jako władca wioski, jako bogaty człowiek nie potrafił udzielić pomocy biednym, głodnym oraz zmarzniętym.. Na dole mam ładny taras.Ze swojego okna widzę dziś niebo spowite chmurami,które w świetle słońca mają przeróżne kolory.Widzę także sąsiedni blok,samochody na parkingu.Cieszy mnie ten widok,gdyż lubię zieleń,a w moim mieście jest jej dużo-szczególnie za moim oknem-drzewa,krzewy,trawnik.Gdy wyjrzę rano za okno mego pokoju, na pierwszym planie widzę zielono-szary śmietnik,bloki,domki i mały parking.Wieczorem zaś dostrzec można jasne, błyskające z okien innych domów światełka i latarnie oświetlające główną ulicę, od której odchodzą dwie troche mniejsze i jedna większa.Tuż pod moim blokiem jest chodnik,plac zabaw,dużo trawy i rosną wmiare duże drzewa.Widok z mojego okna .. Pogoda jest bardzo ponura.. Ostatnie oznaki lata zniknęły ostatecznie.. Dzisiaj na przykład mogłem przyjrzeć się dwóm przykładom ludzkiej życzliwości.. Bliżej widać ogród, latem rosną tam czerwone tulipany i żółte jak słońce żonkile.. Rollison żyje, ale jest ciężko ranny.. Z biciem serca oczekiwałam na to, co się dalej wydarzy.. Gdy patrzę przez okno, widok, który widzę sprawia mi ogromną radość, ponieważ patrzę na okolicę .Po tych słowach za oknem pojawiło się widmo a razem z nim wszelaki ptactwo czyli dusze ludzi którym wyrządził krzywdę..

I widzę zachmurzone niebo.

Nie są to szare, smutne "wielkoludy", ale kolorowe i wesołe sześciopiętrowce.. ruszających się liści i gałęzi drzew.. Dalej widać podwórko i dom sąsiada.. W oczy rzuca się całkowicie zachmurzone niebo , które sprawia , iż można odczuć atmosferę przygnębienia.. poleca 88 %.Za oknem znajduje się widok na ulicę, przy której stoją niskie budynki z czerwonej cegły.. Gdy wyjrzę za okno widzę sad mojego sąsiada ,który co roku daje mnóstwo owocówA jednak za każdym razem, gdy wyglądam przez okno, zobaczyć mogę jakieś ciekawe wydarzenie!. Chciałam się schować pod ławkę, ale całe ciało odmówiło mi posłuszeństwa.. Dom jest szary z dużymi oknami i balkonem.. Wieczorem zaś dostrzec można jasne, błyskające z okien innych domów światełka i latarnie oświetlające główną ulicę, od której odchodzą inne trochę mniejsze.Widok zza okna pracowni.. To północna strona, dlatego w lecie w moim pokoju nie jest tak bardzo duszno, jak w innych pomieszczeniach.. Od jakiegoś czasu zauważyłem pogorszenie wzroku.. Marek napisał dwadzieścia pięć zdań, z których każde brzmiało podobnie - na .KONKURS PLASTYCZNY "CO WIDZĘ ZA OKNEM" KONKURS PLASTYCZNY "CO WIDZĘ ZA OKNEM" Opublikowano: 01 kwiecień 2020..

Jego karą był głód i spragnienie.Z mojego okna widzę bloki.

Jest koloru zielonego i czasem trudno odróżnić ją od krzewów róż okalających placyk.. W oddali widnieje kopuła kościoła, nowoczesne biurowce, jak i dawno zamknięte fabyki z XIX wieku.. W oknach pobliskich budynków widać czasem postacie poruszające się za szybami.. Ma taki kaprys, że nie chce wchodzić drzwiami wejściowymi do domu, tylko przez moje okno i pokój, który usytuowany jest na parterze.. Teraz za oknem będę widywac już tylko descz, mgłę i zachmurzone niebo.Często widzę, jak przyczaja się za firanką swojego okna i wypatruje, co się dzieje.. Jest sama, więc może zrzucić maskę konwenansu, „wypaść" z roli i zajrzeć w głąb swojej udręczonej duszy (upada na szezlong, zasłania oczy obiema rękami - w towarzystwie nie mogłaby się tak zachować; musi stwarzać pozory, by nikt się nie domyślił, że .Zadanie: widok z mojego okna Rozwiązanie:patrzac przez okno widzę piękna złota jesień kolorowe liscie spadające z drzew oraz barwne dywany na ziemi ułozone z tych liści spacerujących sąsiadów ze swoimi dziecmi patrzac w górę widzę błękit nieba i pięnie swiecace słońce,rzucające promienie na jezioro a za jeziorem jest piękny las w którym zwierzatka szykują się do zimyOpowiedz, co widzę za oknem… 16 listopada 2012 dr Michał Beim Media < 1 Upowszechnienie się osobistej elektroniki , zwłaszcza smartfonów daje kolei dużą przewagę konkurencyjną nad samochodem.Lalka: wypracowanie maturalne - temat: Sen jako sposób prezentowania postaci literackiej.Analizując i interpretując podany fragment Lalki Bolesława Prusa, wyjaśnij, co marzenie senne mówi o bohaterce powieści i jej stosunku do ważnych w jej życiu osób - ojca i Wokulskiego..

Tytuł pracy, narzucony wszystkim uczniom, brzmiał „Co widzę z mojego okna".

Przed domem w tle rośnie drzewo z dużą koroną.. Dokończ opowiadanie , w którym zmienisz historie jego życia.. Moi sąsiedzi pomogli nieznajomemu zmienić oponę w aucie, a tata uratował kota Julki.To, co widzi za swoim oknem może tam bowiem pokazać każdy.. Jest zdenerwowana, przeklina go, po czym pada zemdlona.. Latem uwielbiam patrzeć na wspaniałe, żółte słońce.Widok za oknem Posted on 13 lutego 2014 by admin Wiosna - najpiękniejsza pora roku.Wtedy wszystko wydaje sie takie proste, wszystkie problemy uciekają z głowy, niczym liście popychane przez wiatr.Właśnie o tej porze moje podwórko wygląda najpiękniej.Mogłabym godzinam patrzeć na miejsce, które kocham i które jest mi tak bliskie.Ale mogę Ci pomóc z wypracowniem : Za oknem widzę jesienne liście szumiące z każdym podmuchem wiatru.. Gdy wyglądam z okna, na pierwszym planie widzę wielką, brązową piaskownicę i huśtawkę.. Z lewej strony znajduje się kilka pojedynczych drzew.Gdy patrzę z okna mojego domu widzę typowo wiejski krajobraz.. Podwórko wygląda ładnie wiosną i zimą.Widok zza okna pracowni.. Za zgodą Senatora udaje się do niego Ksiądz.Widzę podwójnie jednym okiem.. Śmieszne wydaje się także to, że zawsze sprząta z ulicy pozostałości po przejeżdzających koniach, bez wstydu ani zażenowania.Za oknem najczęściej widzę kota..

Za oknem pracowni widać samochody, ludzi idących w pośpiechu do pracy.

Nieopodal znajduje się ławeczka.. Słowa Księdza Piotra wypełniły się.. W ich oknach, jak w błyszczących oczach odbija się zielona część krajobrazu.. Z mojego okna widzę park, kościół, kilka starych budynków, które przed laty były częścią folwarku, a w oddali kolejne bloki i horyzont.,,Widok z okna?. ?WIDOK Z OKNA?. Mieszkam w bloku.. W tym samym czasie piorun zabija Doktora.. Zaobserwowałem ostatnio dziwne zjawisko - jednym okiem widzę dwa obrazy, przesunięte w pionie.Nagle usłyszeliśmy głos za okna, który próbował odgonić ptaki a mianowicie: kruki, sowy i orlice.. Mieszkam na wsi , jednak nie widać tego po krajobrazie który jest tak rozbudowany ,że już wcale jej nie przypomina .. opis krajobrazu jesiennego na polski.. Gdy wyjrzę rano za okno mego pokoju, na pierwszym planie widzę żółto-szary budynek z dużymi białymi oknami, śmietnik z zielonym dachem i mały parking.. Widzę krople desczu rozbijające się o ziemię.. W tle rozciąga się krajobraz typowy dla miasta - budynki i drzewa.. Na ilustracji umieszczony jest interaktywny punkt z informacją: Punkt 1: W pracy "Kobieta przy otwartym oknie" z 1889 roku łączy pełną zadumy postać z pierwszego planu z rysującym się za oknem .Za moim oknem widzę piękny zegar który zawsze rano mnię obudzi do szkoły i dzięki niemu nigdy sie nie spóżniam.. Moi drodzy w obecnej sytuacji wszyscy spędzamy czas w domu, wiemy że niektórzy z Was się nudzą i patrzą tylko w swoje okna kiedy ten czas się skończy.. Myślałem, że to z powodu długiego czasu spędzonego przed monitorem komputera, co się wiąże z charakterem mojej pracy.. W wypracowaniu wykaż się, ze dobrze znasz nowelę ,,Latarnik".. Jeśli zatem po miesiącach wpatrywania się w ten sam widok za oknem, czujesz lekkie znużenie, korzystając z tej strony, możesz .Kto i za co skrytykowany został w bajce Kałamarz i .. Że losy skawińskiego potoczyły się inaczej.. Widzę plac zabaw, który przez większą część roku jest zajęty przez roześmiane dzieci.. Witam, mam 27 lat.. Koło mojego okna lataja piekne ptaki,ktore zawsze mi spiewaja jak mam zły dzien.. Gdy ja usłyszałam ten głos, aż podskoczyłam ze strachu, serce zaczęło mi szybciej bić.. Okno mojego pokoju wychodzi na niezbyt ruchliwą ulicę.. Mamy dla Was propozycję.Pani Rollison dowiaduje się o śmierci syna (został wyrzucony przez okno)..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt