Rozprawka na temat czy powstanie warszawskie było potrzebne
Moje refleksje na ten temat.. Odpowiem pytaniem na pytanie: czy warto było w 1920 roku stawiać opór miażdżącej sile Armii .Myślę, że warto byłoby rozróżnić dwa aspekty - Powstanie Warszawskie, jako symbol i Powstanie Warszawskie (dalej PW) jako działanie polityczne i militarne.. ", 68 proc. ankietowanych odpowiedziało, że potrzebne, a tylko 14 proc., że nie.. W czasie powstania warszawskiego.Czy Powstanie Warszawskie możemy uznać za przegrane, a jeżeli tak to kto je wygrał?. Czy Powstanie Warszawskie miało sens?. Niestety, alianci nie zrozumieli jakie będą skutki zaniechania ich działań - mówi w wywiadzie dla KAI prof. Norman Davies, autor książki "Powstanie '44", która pojawi się w księgarniach 1 sierpnia, w 60. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.Jak myślicie, czy Powstanie Warszawskie było potrzebne czy nie?. Film możecie zobaczyć w Heliosie już dziś, seanse o godz. 10, 12, 14, 16, 18, 20 i 22.. Warszawa, 30.07.2004 Istniały ogromne szanse, że cel Powstania zostanie osiągnięty.. Do tego swoje stanowisko trzeba należycie uzasadnić, posługując się logicznymi argumentami - nie wystarczy tutaj argumentacja typu „bo tak mi się .. Powstanie Warszawskie trwało od 1 sierpnia 1944 roku do 2 października 1944 roku.. Posted on 8 sierpnia 2006 by admin .. Na skutek powstania nastąpiła likwidacja resztek odrębności królestwa Polskiego, masowe zsyłki ludności na Syberię, ogromne straty w ludziach, ogromne straty materialne.Seria Opinie podejmuje tematy sporne, na które wyrażam swoją opinię..

2014-07-29 11:44:33 Czy uważasz że powstanie warszawskie było potrzebne ?

I kolejne akademickie spory - czy warto było je wywoływać, narażając tym samym mieszkańców Warszawy na krwawą hekatombę, a młodych powstańców na pewną śmierć….. — wówczas stał pomnik Powstańców Warszawy, w godnym miejscu górowała nad stolicą warszawska Nike.. Dyskusja na temat racji Powstania ma .Prymas Polski kardynał Józef Glemp powiedział, że Powstanie Warszawskie było potrzebne, gdyż ocalało tożsamość narodową Polaków.. Dyskusja .Powstanie warszawskie (1 sierpnia - 3 października 1944) - wystąpienie zbrojne przeciwko okupującym Warszawę wojskom niemieckim, zorganizowane przez Armię Krajową w ramach akcji „Burza", połączone z ujawnieniem się i oficjalną działalnością najwyższych struktur Polskiego Państwa Podziemnego.Największa operacja militarna Armii Krajowej.Być może Powstanie Warszawskie nie było w ogóle potrzebne.. Bohaterstwo powstańców jak najbardziej godne jest podziwu i pochwały, ale dowódcy, którzy skazali Warszawiaków na niemal pewną śmierć, powinni zostać ocenieni jak najsurowiej.Muszę przyznać, że paradoksalnie tęsknię najbardziej za latami 80.. - forum Etyka w praktyce - dyskusja Bruno R.: Bardzo trudno jest oceniać postacie historyczne z.. - strona 9 - GoldenLine.plprojekcji pytanie, czy w ogóle warto było powstanie rozpoczynać, przestaje mieć znaczenie: powstańczy zryw był faktem - recenzuje..

2014-08-06 22:49:23 Czy uważasz że powstanie warszawskie było potrzebne ?

I fakt, Polacy nie byli na to dobrze przygotowani (ewidentny brak broni i amunicji).Jak myślicie, czy Powstanie Warszawskie było potrzebne czy nie?. O tych samych godzinach "Powstanie warszawskie" będzie grane przez cały tydzieńCzy powstania były potrzebne?. Głosujemy na stronie jak i tutaj emotkami Tak - Nie - Nie mam zdania - Zapraszamy również do wymiany na argumenty w komentarzach ponizej i na stronie wymaga przy tym od autora do zajęcia jasno wyrażonego stanowiska wobec tematu - nie ma możliwości, by np. odpowiedź na zadane w jej temacie pytanie brzmiała „nie wiem".. - rozprawka.. Co do symbolu, to niewątpliwie PW było przez cały PRL symbolem oporu nie tylko przed Niemcami, ale też przed Sowietami.Można spierać się czy Powstanie było potrzebne, czy nie, ale w tamtej konkretnej sytuacji polityczno-militarnej, gdy pod sowiecką kuratelą komuniści utworzyli „rząd" pod nazwą PKWN .Powstanie Warszawskie to jedno z najważniejszych wydarzeń w dziejach Polski w XX wieku.. Źródła: proc. badanych Polaków uważa, że powstanie warszawskie było potrzebne i dobrze, że do niego doszło.. Na pytanie o skojarzenia z datą 1 sierpnia 1944 r. jedynie 7 proc. ankietowanych skojarzyło ją z wybuchem Powstania.Osoby uważające Powstanie za błąd twierdzą więc, że szanse na korzystne rozstrzygnięcie były nikłe, a wiązało się ono z ogromnymi stratami..

Z ważną korektą.Powstanie warszawskie było nadzieją, ale utraconą.

Było próbą wyzwolenia Warszawy spod władzy okupanta (Niemiec).. 2014-10-08 16:08:29Wprawdzie zarówno romantycy, jak i pozytywiści uważali, że powstańcom tak czy inaczej należy się szacunek, ale według sondażu z lata 2009 r. na pytanie: „Czy Powstanie Warszawskie było potrzebne czy niepotrzebne?. Spory na temat słuszności Powstania Warszawskiego trwają do dziś i to nie tylko w kręgach historyków, ale także pośród zwykłych ludzi.Powstanie Warszawskie - czy było potrzebne?. Jednak każdy powinien podążać Per aspere at astra.1 sierpnia 1944 r. wybuchło powstanie warszawskie - największa akcja zbrojna podziemia w okupowanej przez Niemców Europie.. Deklaracji takich jest obecnie więcej niż 20 lat temu o 10 punktów procentowych .Czy Powstanie Warszawskie było potrzebne?. Podsumowując powstanie warszawskie było bardzo potrzebne ale nie wykorzstano w pełni swoich zasobów i nie przygotowano sie zbyt dobrze..

2014-07-29 11:44:33 Twoim zdaniem powstanie warszawskie miało sens?

Można je odczytywać na trzech płaszczyznach - lokalnej, krajowej i międzynarodowej.. 1 sierpnia o godz. 17.00 wyły syreny i miasto zatrzymywało się, powstawały mądre, refleksyjne filmy na temat powstania, wydawano książki, w których uczciwie .Davies: Powstanie Warszawskie mogło się udać!. Prześladowania, procesy i wyroki śmierci sprawiły, że bohaterowie zostali odtrąceni - mówił prymas.1 sierpnia.. Kolejna rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.. Prostota tego podziału zachwycałaby gdyby wynik powstania wiadomy był przed jego rozpoczęciem, ale owi „myśliciele" rozstrzygają ten problem w prosty sposób stwierdzając, że- oni by wiedzieli..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt