Wypracowanie lektury tajemniczy ogród
Mary natyka się na Dicka, grającego na fujarce i porozumiewającego się ze zwierzętami.Napisz kartkę z pamiętnika Mary, dotyczącą dowolnego wydarzenia z lektury.. Polecam Ci ją do przeczytania.. Mary nie spodziewała się, że otwierając wielkie, brązowe drzwi, zobaczy za nimi coś takiego!. Dziewczynka urodziła się w Indiach.. Zawiera 16 pytań.. Jest to miejsce owiane tajemnicą i milczeniem od dziesięciu lat.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Chciała tylko wiedzieć, czy zna dzie się teraz między ludźmi miłymi, którzy będą dla nie grzeczni i pozwolą e1) kto jako pierwszy od 10 lat wszedł do ogrodu?. Uporządkuj zdarzenia chronologicznie, dopisując odpowiednie cyfry w lewej kolumnie tabeli: .. ( wypracowanie powinno zajmować przynajmniej 15 linii) .Tajemniczy ogród to jedna z najbardziej znanych powieści Frances Hodgson Burnett.. Urodziła się w Indiach, gdzie jej ojciec był urzędnikiem administracji kolonialnej, a matka, znana ze swej urody, zajmowała się wyłącznie sobą i spędzała czas na spotkaniach towarzyskich.Tajemniczy ogród - Problematyka utworu Tytuł „Tajemniczy ogród" można rozumieć nie tylko w sensie dosłownym, jako dawno opuszczone miejsce, w którym przed laty wydarzyło się nieszczęście i do którego trudno dotrzeć, ale także - w wymiarze symbolicznym - jako obraz postaw głównych bohaterów.Mary Lennox jest bohaterką książki pt. "Tajemniczy ogród"..

Mary nazwała swój ogród tajemniczym.

2013-04-07 10:45:09Tajemniczy ogród był niegdyś miejscem niezwykle pięknym i tętniącym życiem.. Prowadzili bujne życie towarzyskie, więc oddali córkę pod opiekę hinduskiej służbie, żeby dziewczynka im nie przeszkadzała.Frances Hodgson Burnett, "Tajemniczy ogród" - test z lektury na poziomie trudnym.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Tajemniczy ogród - lektury z omówieniem, szkoła podstawowa i gimnazjum Brak w magazynie Merlin Commerce Sp.. W czasie jednej z rozmów przyleciał rudzik i usiadł na rękojeści szpadla Bena.Tajemniczy ogród - opracowanie, Symbolika ogrodu w powieści Ogród w powieści Frances Hodgson Burnett ogrywa istotną rolę w życiu głównych bohaterów i dla każdego z nich ma inne znaczenie.. Napisz opowiadanie o przygodzie Mary w czasie zwiedzania posiadłości na wrzosowiskach.Postanowiłem napisać do Ciebie list , ponieważ ostatnio w szkole mieliśmy zadane przeczytać lekturę pt. " Tajemniczy Ogród "i chciałem Ci powiedzieć , że ta lektura jest świetna !. Tajemniczy ogród stał się miejscem ukrytym, do którego ciężko jest znaleźć klucz, a zarośnięta furtka jest niemalże niemożliwą do odkrycia.. Ogród to miejsce, w którym widoczne są ślady dawnej świetności.„Tajemniczy ogród" to powieść autorstwa Frances Burnett..

Zapytała Marthę o tajemniczy płacz w domu, ale dziewczyna jej nie odpowiedziała.

Opublikowano: 11 luty 2010 | Drukuj | E-mail | Odsłony: 189966.. Jest to historia małej dziewczynki imieniem Mary Lennox, która wychowywała się w Indiach.. Ten test jest pomocny, jak ktoś sobie chce coś powtórzyć.. Po tragicznej śmierci żony, pan Craven zamknął furtkę i zakopał klucz, zabraniając komukolwiek do niego wchodzić.• Tajemniczy ogród - streszczenie, plan wydarzeń • Charles Perrault - biografia i charakterystyka twórczości • Hugh Lofting - biografia i charakterystyka twórczości • Eric Knight - biografia i charakterystyka twórczości • Drzazga - streszczenie, plan wydarzeń, problematykaStreszczenie lektury " Tajemniczy Ogród " 2010-02-01 19:39:02 Jaki jast narrator do lektury pr:" Tajemniczy ogród " 2012-04-11 17:03:18 Napisz wrażenia z lektury " Tajemniczy ogród ".. Skomentuj.. Społeczność .. :D. dodany: 2015-03-02 20:44:38, przez: GabrysiaO autorce Frances Eliza Burnett, z domu Hodgson, urodziła się w Anglii w 1849 r., ale po śmierci ojca i upadku jego firmy wyjechała wraz z matką do Ameryki.. Poczekalnia Ranking Wywiady Facebook Instagram Snapchat.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Pamiętaj o pierwszoosobowej narracji.. Tekst opatrzono wskazówkami interpretacyjnymi i hasłami ułatwiającymi nawigację po książce - dzięki nim łatwo znaleźć potrzebny w trakcie omawiania lektury fragment, zgromadzić materiały do wypracowań i ustnych wypowiedzi, zapamiętać najważniejsze informacje i utrwalić znajomość lektury.Fajna lektura..

Jak sama nazwa tytułu książki mówi ogród był tajemniczy Był zamknięty przez 10 lat.

Klucz do furtki gdzieś zapodziano.. 2) Kto powiedział Mary o ogrodzie?. Gdzie wychowywała się Mary?. Miejscem, które chcę opisać to ogród, kiedy Mary ujrzała go pierwszy raz w lekturze „Tajemniczy Ogród", F. H. Burnett.. Jednakże po tragicznym wypadku sytuacja uległa zmianie.. Tajemniczość ogrodu wiąże się przede wszystkim z jego legendą.. Sprawdź, czy zdołasz odpowiedzieć na te 12 pytań!. Właśnie omawiam i ćwiczę na kartkówkę na jutro.. :) Pozdrawiam wszystkich, którzy to czytali.. Jak dobrze znasz przygody Mary, bohaterki powieści Tajemniczy Ogród?. Lekturka 4 lata temu.. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, genezę utworu, charakterystykę postaci, dokładny opis czasu i miejsca akcji, szczegółowy plan wydarzeń, analizę problematyki dzieła oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.Test ze znajomości lektury Tajemniczy Ogród autorstwa Frances Hodgson Burnett.. Przez wiele lat pozostawał zamknięty - otoczony wysokim murem, który porastały bluszcze, niedostępny nawet dla ludzkich spojrzeń.. Chodziła tam codziennie, wyrywała chwasty.. Jakie zwierzę wskazało Mary drogę do ogrodu?. 2011-11-21 16:49:51 Załóż nowy klubTytułowy tajemniczy ogród wchodzi w skład posiadłości pana Cravena.. Wolne Lektury to projekt prowadzony przez fundację Nowoczesna Polska.Lektura wraz opracowaniem to znakomita pomoc i inspiracja dla uczniów oraz nauczycieli..

... Test wiedzy z książki ,,Tajemniczy ogród" ... Test wiedzy online z lektury szkolnej.

Zaglądał do niego raz po raz przechodząc.Mary Lennox - charakterystyka Mary Lennox jest główną bohaterką powieści Frances Hodgson Burnett: „Tajemniczy ogród".. .Mary pracuje w ogrodzie, zaprzyjaźnia się ze starym ogrodnikiem, który uczy ją, jak dbać o rośliny, zwłaszcza róże.. 11 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. 3) Marta to.. ( wybierz dwie odpowiedzi)Tajemniczy ogród - opracowanie, w którym znajdziecie charakterystykę bohaterów oraz omówione wybrane motywy w powieści.. Jako dziecko, z nakazu matki, izolowana była od rodziców, a po ich śmierci została wysłana do domu swojego wuja - Archibalda Cravena w Anglii.Każdego dnia Mary wraz ze swoimi przyjaciółmi bawiła się w ogrodzie Colin robił coraz większe postępy w chodzeniu Ich przyjaźń umacniała się każdego dnia.. Rodzice dziecka lubili życie wygodne.. Udostępnij.. Moje zakończenie powieści "Tajemniczy ogród".Wypracowanie na temat lektury pt." Tajemniczy ogród " 2011-02-16 16:40:13 Napisz wypracowanie na jeden z podanych tematów .. Był to u.Opis tytułowgo "Tajemniczego Ogrodu".. / Wypracowanie.. Rozdział 10. z o.o Sprzedaż internetowa +48 222 62 62 62 [email protected]Seriale Emocje Internet Losowanie disney Dom Bajki Anime Lektury Przyroda Psychologia.. Zobacz też: Frances Hodgson Burnett Mała księżniczka.. Muzyka: Vindsvept - ogród - streszczenie powieści Frances Hodgson Burnetta.. Quiz w Poczekalni.. Zaprzyjaźniła się ze starym ogrodnikiem..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt