Plan rozprawki antygona
Poinformowanie tebańczyków przez Kreona o zakazie grzebania ciała Polinejkesa.. Rozmowa sióstr o problemie związanym z zakazem pochówku brata.2.. Nie mogła wybrać drugiego rozwiązania, gdyż przez resztę życia nękałyby ją wyrzuty sumienia.Tagi „Antygona" jako Ant Antygona Antygona jako post Antygona jako postać tr Antygona jako postać tragicz Antygona jako postać tragiczna - plan Antygona jako postać tragiczna - plan rozpr Antygona jako postać tragiczna - plan rozprawki.. Forma - rozprawka.. Należeli do niej Jokasta - żona, córki Antygona i Ismena, a także bracia Eteokles i Polinejkes.. Król Teb reprezentuje swoim postępowaniem prawa ludzkie - są one dla niego rzeczą najważniejszą, a zdrada ojczyzny najgorszą zbrodnią.Antygona Patrzcie, o patrzcie, wy, ziemi tej dzieci, Na mnie, kroczącą w smutne śmierci cienie, Oglądającą ostatnie promienie Słońca, co nigdy już mi nie zaświeci; Bo mnie Hadesa dziś ręka śmiertelna Do Acherontu bladych wiedzie włości Ani zaznałam miłości, Ani… Czytaj dalej →Czy Antygona dokonała właściwego wyboru , podejmując decyzję pogrzebania zwłok brat ?Jestem przekonana ,że tak.Antygona w moim odczuciu urasta do symbolu wielu uniwersalnych wartości,takich jak odwaga i przeciwstawienie się despotyzwowi oraz przemocy,wytrwałości i wierności swoim poglądom niezależności,miłości do brata,poczucie więc z tradycją i religią.Jej czyn zasługuje .Antygona - plan wydarzeń, Sofokles - Antygona - streszczenie, opracowanie..

Daje naj ;p Czy antygona postąpiła słusznie pochowując brata ?

Jako kochająca siostra, wierna prawu boskiemu, czuje się zobowiązana do pochowania zwłok brata Polinejkesa, który w przeciwnym razie nie zazna spokoju.. Ostatnia data uzupełnienia pytania: 2009-10-09 15:25:22Jak to napisać?. Kreon zaś daje się ponosić gniewowi upokarzając Antygonę i traktując ją jak zwykłą poddaną, czy przecież obniża wartość własnego rodu, z którego i Antygona pochodzi.. Zbrodnia zostaje popełniona w Antygonie pod wpływem fatum, przeznaczenia.. Człowiek nie może jej uniknąć.. Punkty rankingowe: 0.. Plan Rozprawki; Antygona - bohaterka tragiczna („Antygona" Sofoklesa) "Antygona" jako tragedia antyczna; REKLAMA.. Zauważenie przez strażnika pochowanego zdrajcę.5.. Kreon był władcą Teb, objął władzę po śmierci Eteoklesa.. - Najważniejsze są więzi rodzinne, uczucia łączące bliskich.. Antygona jako postać tragiczna.Kto miał rację - Kreon czy Antygona?. Zdobyte odznaki: 0.. Komentarze (0) skomentuj Najnowsze Najstarsze Najlepiej ocenione REKLAMA.. Własne sprawy odsuwa na dalszy plan.. Zbrodnia jest tu przedstawiona w dość nietypowy sposób, bowiem tytułowy Edyp to bohater tragiczny, który doznaje samych cierpień.. Zastawienie pułapki na dziewczynę…Zadanie: rozprawka na temat czy antygona miała rację, podejmujac decyzje o pogrzebaniu zwłok brata Rozwiązanie: konflikt tragiczny, z jakim mamy do czynienia w antygonie , dotyczy antygony i kreona budziAntygona jest bohaterką tragedii Sofoklesa.Jest córką Edypa i Jokasty.Ma siostrę Ismenę i braci Eteoklesa i Polinejkesa.Jest narzeczoną Hajmona i pochodzi z rodu Labdakidów, na których ciaży klątwa.Była młodą, piękną i o silnym charakterze osobą.Antygona była bardzo religijna, nigdy nie postawiła… Czytaj dalej → - Obowiązkiem krewnych jest pogrzebanie zmarłych ze swojej rodziny..

poleca 85 % ... Stwórz ściągę ... Antygona jako postać tragiczna - plan rozprawki.

Użytkownik.. Plan jest uniwersalny, można go dopasować do każdego tematu rozprawki bez konieczności całkowitego .Zamieszczony powyżej plan rozprawki może ulec uproszczeniu, gdy piszący uzna, że zgadza się (lub nie zgadza) z tezą zawartą w temacie i wtedy przedstawia wyłącznie argumentację potwierdzające słuszność tezy (lub przeczącą tezie).. Jest problem, trzeba go rozwiązać, a najlepiej do tego nadaje się rozprawka.. Kreon i Antygona to główne postaci literackie, które występują w antycznej tragedii Sofoklesa pt. „Antygona".. Prosze o rozprawke z antygony wstęp 4-5 zdan rozwinięcie 10-12 zdań zakończenie 4-5 zdań Prosze pilne potrzebuje na poniedziałek .. Chowając go jednak wchodzi w konflikt z prawem, gdyż Kreon zabronił pod karą śmierci .Antygona - Motyw winy i kary.. W rozwinięciu zauważamy, że przyczyną zachowania Antygony.. Winną nieszczęść Kreona była pycha, której nie potrafił się wyzbyć.. Poinformowanie Kreona o złamaniu prawa przez Antygonę.6.. 14 listopada 2017 11 stycznia 2018 administrator Antygona.. Dowiadujemy się z Prologu o rządach Kreona w Tebach i rodzinie Edypa.. Uwaga!. Za jego miłość dziewczyna odwzajemnia mu swoją.. Taki stan - przeciwieństwo między samoświadomością bohatera a jego rzeczywistą sytuacją - nazywa się w tragedii greckiej ironią tragiczną, lub ironią .Prosze pilne !.

Nie ma żadnego ...Plan rozprawki Pisząc rozprawkę bardzo ważne jest, aby uprzednio napisać jej plan.

Uważam, że w tym antycznym sporze ciężko jest przyznać rację którejkolwiek ze stron.. poleca 87 % .. Antygona natomiast kierując się uczuciem, emocjami a przede wszystkim lojalnością wobec rodziny pokazała jak należy przeciwstawiać się złu.. Obie postacie prześladuje fatum - zły los.Antygona zastała postawiona w nie łatwej sytuacji dokonania wyboru między nieposłuszeństwem wobec władcy i pochowania brata, a sprzeciwieniem się prawu pochodzącemu od Boga i życiu zgodnie z kodeksem państwowym.. Zobacz więcej.. Zakazuje pogrzebać ciała Polinika, traktuje to jako zdradę, złamanie prawa, które wprowadził.Plan Rozprawki.. Rozprawka z Antygony !. Kreon nie zdawał sobie sprawy, że będąc pysznym, dopuścił się winy.. OPRACOWANIE.. Antygona rozmawia z Ismeną, która decyduje się nie pomagać siostrze w pochowaniu Polinejkesa.Konflikt tragiczny z jakim mamy do czynienia w Antygonie dotyczy Antygony i Kreona Budzi on kontrowersje co do słuszności obu stron Spróbuję udowodnić .. Rozprawka - Antygona - Twoja ocena decyzji Antygony o pogrzebaniu zwłok brata .. 84% Plan wydarzeń Antygony.. - Należy postępować zgodnie z własnym sumieniem..

STRESZCZENIE.PLAN WYDARZEŃ.doc na koncie użytkownika subi28 • folder rozprawki • Data dodania: 6 kwi 20111.

***Antygona reprezentuje prawo boskie,napisane, odwieczne.Fatum w Antygonie.. Racje serca i racje rozumu - rozpatrz konflikt między Antygoną a Kreonem.. 85% Plan wydarzeń "Antygony" 85% Plan wydarzeń "Antygony".. Ułatwi to znacznie pracę nad rozprawką i pozwoli przyjrzeć się dokładnie każdemu z punktów, które później należy odpowiednio rozwinąć.. Jego muzyka jest piękna bo płynie prosto z czystego, przepełnionego miłością serca.Antygona drażni władcę okazywaniem swojej królewskiej dumy, buty, chwilami lekceważenia.. Złamanie prawa przez Antygonę.4.. Po bratobójczej wojnie, giną obaj bracia, władzę przejmuje wuj Eteoklesa i Polinejkesa Kreon.Racje Antygony - Prawa boskie są ważniejsze niż prawa stanowione przez człowieka.. historia interpretacja jako jana jego jest kochanowskiego książki list literatury literaturze mickiewicza opis opowiadanie piszemy plan podstawie polsce polski poprawny porównawcza powiesci recenzja rozdzia .Rozprawka: Antygona Na zadanie domowe dostałem pracę, pt., „Kto miał rację Antygona, czy Kreon?". poleca 80 % .. Antygona musiała stać na straży honoru swojej rodziny.. Najlepsi w tym miesiącu .Antygona- rozprawka.. Wiedzmin Użytkownik.. Wojna Trojańska - plan wydarzeń .Czy Antygona miała rację sprzeciwiając się Kreonowi - rozprawka.. W rozprawce z tezą piszący ma dużo łatwiejsze zadanie, nie musi bowiem podejmować polemiki, a .Rozprawka "Antygona" Rozprawka: Napisz Rozprawke w której rozważysz Ponadczasowość "Antygony" są Pisarze których dzieła trwają krótko.. Pomocy nie mam żadnego pomysłu tekst nie musi być bogaty wystarczą dwa Argumenty Bardzo bym był wdzięczny Rozprawke mam na jutro a z POlaka 1/2 :D tak że przyda się pomoc bardzo xDPlik ANTYGONA.. Tylko ona zareagowała na okrucieństwo Kreona i wykazała się odpowiedzialnością nie zwracając uwagi na .Rozprawka - Antygona..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt