Ciekawe tematy wypracowań z małego księcia
Ile trwa dzień na planecie Latarnika?. Ukończone planety stworzyły swego rodzaju galaktykę Małego Księcia (zawiesiliśmy je pod sufitem w pracowni, kierując się od asteroidy B612, do Ziemi).Temat 2.. Próżny - mieszkaniec jednej z planet, od wszystkich wymaga nieustannego podziwu.. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 200 słów.Test z lektury ,,Mały Książę" .. Wylosuj lekturę dla klas 7-8 i wyraź opinię na jej temat!. W imieniu Małego Księcia napisz liścik do róży, w którym powiadomisz o odejściu z planety i uzasadnisz swoją decyzję (podaj .2.. Wypracowanie powinno dowodzić, że bardzo dobrze znasz obie wybrane postacie.. Tematy: Z Małym Księciem w podróż do lektury Antoine de Saint-Exupéry'ego.Gimnazjaliści otrzymali styropianowe kulki, które oklejali wycinkami z czasopism w taki sposób, aby jak najwięcej mówiły o zamieszkującej ją postaci.. W ten sposób zaczęła się znajomość Małego Księcia z tym jakże pięknym, acz bardzo zadufanym w sobie, egoistycznym i sam.Miałam tydzień temu w poniedziałek.. Sprawdź swoją znajomość fabuły Małego Księcia.. W trakcie podróży Małego Księcia po różnych planetach spotkał wielu ciekawych ludzi, którzy nauczyli go niejednego.Zaprezentowane poniżej materiały pt. "W wirtualną podróż z Małym Księciem" mają charakter inspiracji, pomysłów na wykorzystanie technologii rozszerzonej rzeczywistości przy okazji omawiania lektury Antoine de Saint-Exupéry pt. "Mały Książę"..

3 tematy.

W czasie mojej wędrówki wiele się dowiedziałem o świecie, ale przede wszystkim o sobie.. Można w niej znaleźć wiele metafor i przenośni o przyjaźni i miłości.. My mieliśmy napisać: Spotkanie z Małym księciem - opowiadanie z elementami dialogu Powrót Małego Księcia na planetę i spotkanie z różą - opowiadanie z elementami opisu List do przyjaciela w którym przedstawisz małego księcia Rozprawka na temat zdania "Dobrze widzi się tylko sercem"Dla księcia bowiem więź z kwiatem była najcenniejszą rzeczą, jaką posiadał.. Poznałem tu wspaniałego przyjaciela Lisa, który nauczył mnie, czym jest przyjaźń .Test z lektury Mały Książe.. Lecz jeżeli im powiecie, że przybył z planety B-612, uwierzą i nie będą .Mały Książę to lektura nie tylko dla dzieci, lecz także dla dorosłych.. "A ponieważ nie ma magazynów z przyjaciółmi, więc ludzie nie mają przyjaciół".. Wędrówka w poszukiwaniu studni.. Niestety, podczas swojej bardzo długiej wędrówki spotkał jedynie dwóch prawdziwych przyjaciół.. Ile kolców miała róża do obrony przed światem?. Oswojenie lisa.. Odwołaj się do przytoczonego fragmentu Małego Księcia, całego utworu Antoine'a de Saint-Exupéry'ego oraz do innego wybranego tekstu literackiego..

Pijak - mieszkaniec jednej z planet, pije „żeby zapomnieć, że pije".Propozycje tematów wypracowań.

Określ swoje stanowisko w tej sprawie, a następnie uzasadnij je, popierając argumenty przykładami: jednym z literatury, jednym z historii i jednym wynikającym z własnych obserwacji.Mały Książę to bardzo ciekawy utwór, którego autorem jest Antoine Saint-Exupéry to jedna z najciekawszych i najbardziej niezwykłych książek, które znajdują się na liście szkolnych lektur obowiązkowych.. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 200 słów.Napisz rozprawkę na temat: Patriotą można być zarówno w czasie wojny, jak i w czasach pokoju.. Uważam, że temat "przyjaźni" opisałam wystarczająco dokładnie, a czytelnika mojej pracy zachęcam do własnych refleksji.1.. Chłopiec spędził na planecie 331 kilka dni, rysując i rozmawiając o sztuce z nowym przyjacielem.. Pozostawia na niej różę, w której się zakochał, pielęgnował ją, ale wydała mu się zarozumiała..

Poznaje wielu ludzi podczas swojej podróży i dochodzi do różnych wniosków dotyczących ludzi, są dla niego śmieszni albo tworzą pozory ...tematy wypracowań o charakterze argumentacyjnym dla ósmoklasistów z przykładami.

Rozwiąż test!Na czym polega piękno przyjaźni w oparciu o "Małego Księcia" Antoine'a de Saint-Exupéry'ego.. To cudowna opowieść o chłopcu, który patrzył na .Kiedy jego samolot rozbił się na Saharze, poznał Małego Księcia.. Zadanie: 1 2 3.. Lotnik poprosił Małego Księcia, by napisał list do niego po powrocie na swoją planetę.Antoine de Saint-Exupéry, "Mały Książę" - test z lektury na poziomie trudnym.. Bardzo go ucieszyło, że w końcu poznał jakiegoś dorosłego, który jest inny niż wszyscy.List Małego Księcia do Róży napisany z Ziemi.. 1 marca obchodzimy Dzień Żołnierzy Wyklętych - Czy zdołasz ich rozpoznać?. Odejście Małego Księcia - rola węża.. ;D - Klasa II 2008 - 2009 - Gimnazjum W Budziszowie Wielkim, Budziszów Wielkiwypowiedź jest zgodna z formą wskazaną w poleceniu w wypowiedzi ujęte zostały wszystkie kluczowe elementy tematu, np. czy uczeń w odpowiedni sposób odwołał się do lektury wskazanej w poleceniu wypowiedź jest w całości na temat.. Przedstaw w formie dialogu rozmowę między nim a różą.. Przygotuj się do sprawdzianu i klasówki.. - Którą z atomówek przypominasz?. Zadanie 1.. Bajka, Bójka czy Brawurka?. (0-20) Napisz opowiadanie o spotkaniu jednego z bohaterów Zemsty z bohaterem innego utworu literackiego, w czasie którego jeden z nich przedstawi najśmieszniejszą sytuację ze swojego życia..

Proponuję tematy wypracowań tzw. wolnych, związanych z przeżyciami i przemyśleniami ucznia oraz jego „małą ojczyzną".Biblia - frazeologizmy - bardzo przydatna prezentacja wyjaśniająca podstawowe pojęcia z frazeologii oraz źródła związków frazeologicznych z naciskiem na Biblię.

Opowieść Małego Księcia o planecie na której mieszka oraz o planetach, które odwiedził w trakcie podróży.. Myślę, że bohater znalazł odpowiedzi na wszystkie swoje pytania i jest szczęśliwy ze swoim kwiatem.. Spotkanie pilota z Małym Księciem 2.. Król - władca jednej z planet, marzy jedynie o władzy.. Jednym z powodów wyruszenia w podróż Małego Księcia było poszukiwanie przyjaźni.. Mały Książę wrócił na swoja planetę.. Rozprawka na temat :Czy warto mieć przyjaciela?. związanych z MAŁĄ OJCZYZNĄ .. Zostali nimi lis i pilot.Jeżeli powiecie dorosłym: „Dowodem istnienia Małego Księcia jest to, że był śliczny, że śmiał się i że chciał mieć baranka, a jeżeli chce się mieć baranka, to dowód, że się istnieje" - wówczas wzruszą ramionami i potraktują was jak dzieci.. To moja ulubiona książka, do której wracam zawsze wtedy, gdy jest mi smutno i potrzebuję znaleźć w niej pocieszenie.. Zajęcia edukacji regionalnej, wycieczki po „małej ojczyźnie, lekcje muzealne mogą być wstępem do ćwiczeń redakcyjnych oraz doskonalenia różnych aspektów sprawności językowej.. Wizyta w ogrodzie róż.. Dodatkowe zagadnienia na temat Biblii znajdziesz w artykułach: Biblia jako dzieło wielogatunkowe oraz Biblia jako arcydzieło literatury .(6p.). Sprawdź, czy znasz tę filozoficzną powiastkę wystarczająco dobrze, aby odpowiedzieć na te 12 pytań!. Najdroższa Różo, Piszę do Ciebie z planety Ziemia, na którą dotarłem po długiej i wyczerpującej podróży.. 2 pkt Forma wypowiedzi zgodna z formą wskazaną w poleceniu.Małemu Księciu wyjątkowo spodobał się ten pomysł i ogólnie zajęcie malarza, uznał, że jego praca jest niezwykle ciekawa.. Żmija - uśmierca Małego Księcia swoim jadem..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt