Przykładowe wypracowania z lektury ten obcy
Najważniejszymi obecnymi w niej wątkami są: wątek podróży Zenka w poszukiwaniu wuja, pierwsze uczucie Uli i Zenka oraz relacja Uli z doktorem Zalewskim.. Przejrzysty układ.. Książka została wpisana na Listę Honorową H. Ch.. 2,827 wizyt.. Uciekł z domu, ponieważ czuł się niekochany przez ojca, który był alkoholikiem.Wypracowanie "Ten OBCY" +2 głosów.. Prawie zawsze ma poważny wyraz twarzy.Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. Bartusra 5 lat temu.. Andersena (1964), na którą wpisywane są wybitne książki współczesnych pisarzy z całego świata, służące ideom przyjaźni i zbliżenia między dziećmi i młodzieżą wszystkich narodów.. Przykład.. Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach:TEN OBCY Irena Jurgielewiczowa * * * Rzeka Młynówka płynie wśród ugorów, piasków i lasów.. Powieść zmusza nas do refleksji nad własnym życiem.. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:Jednym z głównych bohaterów powieści pt. "Ten obcy" jest Zenek Wójcik.. W końcu szczerze ze sobą rozmawiają.. Quiz, który przeglądasz jest częścią serii.. Posiada szczupłą sylwetkę i jasne blond włosy.. poleca 76 % 1102 głosów.. Jest on półsierotą, jego matka zmarła, a opiekował się nim ojciec, który nadużywał alkoholu.Katalog ściąg i wypracowań z zakresu .. Rodzic niestety wszystkie zarobione pieniądze wydawał na alkohol..

Pobierz: przykładowe wypracowanie z lektury ten obcy.pdf.

Jest ciotecznym bratem Julka.. - Opowiadanie z dialogiem./ Wypracowanie.. charakterystyka Pestki Uli Mariana I julka Z kim chciałbyś sie zaprzyjaźnić i dlaczego?. Bił syna i nie potrafił dać mu ciepła i… Czytaj dalej → 2010-10-18 19:29:40 Lepiej przeczytać dwie lektury całe, czy tylko streszczenia na prace klasową ?. 2011-04-27 16:41:23 Załóż nowy klubCzas i miejsce akcji „Tego obcego" Akcja powieści Ireny Jurgielewiczowej: „Ten obcy" rozpoczyna się we wtorek 11 lipca i obejmuje wydarzenia, rozgrywające się na przełomie kilku tygodni - do połowy sierpnia.. Z którą z postaci lektury Ten obcy nabardziej chciałbyś się zaprzyjaźnić i dlaczego.Opisz charakter wybranej postaci.. Ten - przypominał Hektora, Wrogów pogromcę - i płakał u nóg boskiego Achilla.. Czas fabuły powieści obejmuje również wydarzenia wcześniejsze - śmierć matki Zenka, jego ucieczkę z domu, odejście ojca Uli, śmierć matki dziewczyny i lata .Wyczyn Zenka - opowiadanie z elementami dialogu, na podstawie powieści „Ten obcy" Zostałeś obdarzony wielką mocą magiczną, Twoja magia działa 24h.. 2011-02-17 15:36:26 Jak mogę dokończyć wypracowanie o książce ,,Ten obcy " 2011-11-03 21:34:18 pisał ktoś wypracowanie z Polskiego z lektury pt: Ten obcy ?Ej mam jutro prace klasową z Ten Obcy!.

Oprócz: Sprawdziany z lektury ten obcy.

Udostępnij.. gdy czytała jego pożegnalny list, który zostawił nim zamieszkał z wujkiem w Tczewie, czuła wielki smutek, że go przy niej nie będzie, ale i radość, że chłopak ma kogoś z rodziny, kto się nim zaopiekuje.Wypracowania z lektury "Ten obcy .Powieść Jurgielewiczowej „Ten obcy" jest powieścią złożoną i wielowątkową.. Chociaż on próbował ten mur przekroczy, ja na to nie pozwalałam.. Ma szesnaście lat, kiedy pojawia się na wyspie.. Autorka porusza w niej różne problemy moralne naszych rówieśników, dzieci z rozbitych rodzin.. Od razu dowiadujemy się, że niedługo przed rozpoczęciem akcji utworu jej matka zmarła.Dalsze losy czwórki głównych bohaterów powieści „Ten obcy" Ireny Jurgielewiczowej według mnie potoczyły się szczęśliwie.. zadanie dodane 12 listopada 2011 w Język polski przez użytkownika m127 (-100) [Szkoła podstawowa]Pomiędzy nami był jakby "mur".. Tamten o ojcu rozmyślał i utraconym Patroklu, Łzy wylewając.. Jego charakterystyczną cechą wyglądu, są często uniesione brwi.. Wakacje właśnie dobiegały końca i każde z dzieci wracało do swoich miast.. Ma szesnaście lat, kiedy pojawia się na wyspie.. Potem wszystko mi wyjaśnił.Szczegółowe i obszerne streszczenie, dokładna analiza, charakterystyka bohaterów, ważne pojęcia niezbędne przy omawianiu lektury, przykładowe wypracowania, testy sprawdzające z kluczem, krzyżówki..

Treść ...Piszemy wypracowanie z lektury.

Doktor wyjaśnia córce, że choć związał się z inną kobietą, nigdy nie przestał kochać swej żony.Aby znaleźć interesują Cię ściągę, prace czy też wypracowanie na temat: Sprawdziany z lektury ten obcy.. Jest to wyróżnienie przyznawane przez Międzynarodową Izbę ds.Wypracowania z lektury ''Ten obcy'' ?. Została zachowana oryginalna pisownia autora.. Mijało właśnie pół roku, od kiedy Ula widziała ostatni raz Zenka.. Wszystko przez to, że jeszcze przed śmiercią mojej mamy, ojciec odszedł do innej kobiety.. Test zawiera pytania dotyczące fabuły i bohaterów książki Ten Obcy Ireny Jurgielewiczowej.Test z lektury: „Ten Obcy".. Zapraszamy do naszych zbiorów zgromadzonych w działach: Ściągi gotowce wydrukowane, czy też Ebuda-cd - ściągi na płycie.. Ula zamieszkała z tatą w Olszynach i zaakceptowała jego nową żonę.Zobacz 10 odpowiedzi na pytanie: Proszę o pomoc !. Zaloguj się, aby móc korzystać z tej opcji„Ten Obcy" to jedna z najlepszych książek Ireny Jurgielewiczowej.. Po śmierci matki, ciotki zabrały mnie do siebie i w ogóle się z nim nie widywałam.. Wydaje się, że relacje między panem Zalewskim, a Ulą wreszcie się polepszyły.. Jest niezwykle wrażliwą, czułą i sympatyczną trzynastolatką..

Dalsze losy Zenka Wójcika z lektury "Ten Obcy".

Czytając lekturę dowiadujemy się, że Zenka ojciec to alkoholik, a on sam .XV.. Doskonała pomoc w przygotowaniu do lekcji, testów sprawdzających, klasówek i sprawdzianu szóstoklasisty.Co zapamiętałeś/łaś z tej lektury?. Był trochę starszy od reszty dzieci, miał około czternastu, może nawet szesnastu lat.. Wypracowanie -przygoda czwórki przyjaciół.TEN OBCY.. Z takich właśnie pochodzą Ula i Zenek.. - Literatura antyku jest właściwie obca nam współczesnej młodzieży.. Przedstawione w powieści wydarzenia są bardzo uniwersalne - pomimo tego, że akcja rozegrała .Ula Zalewska to jedna z dwóch głównych bohaterek powieści Ireny Jurgielewiczowej pt. „Ten obcy".. 46 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. Skomentuj.. Jak wykorzystasz ten dar?. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraZenek Wójcik to tytułowy obcy z książki Ireny Jurgielewiczowej.. Niedaleko od osady Olszyny na Młynówce jest wyspa.. To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodaćTematy Wypracowania z Polskiego Lektura "Ten Obcy" Będę miała nie dlugo wypacowanie klasowe z lektury " Ten Obcy " Chętnie bym się przygotowała ale nie wiem jakie moga być Tematy Wypracowania .Krótkie wypracowanie z pol.. Gdy zmarła jego matka ,chłopiec został skazany na wychowywania przez ojca.. Ojciec tłumaczy Uli, że prosił milicjanta o pomoc w odnalezieniu wujka Zenka.. kartka pamiętnika uli zenka pestki mariana lub julka dalszy ciąg lektury dam n.a.j ..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt