Charakterystyka porównawcza aliny i balladyny tabela
e) Jak siostry zachowują się .Charakterystyka porównawcza Aliny i Balladyny - bohaterek tragedii pt. „Balladyna" Alina i Balladyna były córkami ubogiej wdowy.. Róźnica wyłoni się przy porównaniu.. b) Czego i od kogo się o nich dowiadujemy, zanim poznajemy je w scenie III aktu I?. ZADANIA DLA UCZNIA: Zapoznaj się z materiałami źródłowymi do lekcji.. a) Kim są bohaterki?. CECHY CHARAKTERU: - Alina - dobra, szczera, czuła, serdeczna, troskliwa, skromna, wrażliwa.. Balladyna była starsza, lecz obie siostry wyróżniały się nietypową urodą.. Balladyna była starsza od Aliny i znacznie się od niej różniła.. Przeczytaj wszystko uważnie.. Kartka z pamiętnika Balladyny - zabójstwo Aliny.. STOSUNEK DO KIRKORA: - Alina - nie zależało jej aż tak bardzo na władzy i pieniądzach Kirkora.. Pomimo, że są siostrami, dziewczyny różnią się od siebie charakterem i wyglądem.. Są one córkami biednej wdowy, mieszkają razem z mamą w ubogiej chatce.. Balladyna jest bardzo chłodna.. Mieszkają razem z matką w ubogiej chacie.. Charakterystyka postaci.. Obie są pięknymi kobietami.. Mieszkały razem w ubogiej chatce przy lesie.. Pierwsza z nich jest dziewczyną o zaróżowionej skórze, jasnych włosach i fiołkowych oczach.Alina to zupełne przeciwieństwo Balladyny, to uosobienie wszelkich cnót, dobra, także szczerości oraz prawdomówności.. Balladyna zamordowała swoją siostrę, aby zdobyć serce Kirkora, bogatego księcia..

Charakterystyka porównawcza Aliny i Balladyny.

Napisz charakterystykę porównawczą bohaterek utworu i prześlij na adres email.. Balladyna natomiast była egoistką, nie liczyła się z uczuciami najbliższych.. Miała bladą, alabastrową cerę i właśnie dlatego matka porównywała ją do nocy białej nad ranem.Gdy zamorowała Alinę na jej czole pojawiła się .Różne jak przysłowiowe woda i ogień Alina i Balladyna [charakterystyka porównawcza] .. Alina i Balladyna są postaciami z utworu J. Słowackiego p.t.. Razem z nią siostry mieszkały w leśnej chatce.. Mieszkają wraz z matką w starej chacie.. Z kolei jej młodsza siostra - Alina, jest blondynką o pięknych, fiołkowych oczach.. Są jednak postaciami zupełnie odmiennymi - odróżniają się nie tylko pod względem charakteru, ale także cechami zewnętrznymi.. Ofiarą zbrodniczych planów Balladyny stała się Alina.. Uważam,że szczera i prostolinijna Alina to postać pozytywna,a także dobry przykład wzorowej córki i siostry.Alina była szczęśliwa, cieszyła się tym, co ma.. 22 października 2020 0 Przez admin Alina, dziewczyna o złotych włosach i zaróżowionej cerze była zupełnie różna od swej starszej siostry, Balladyny.Balladyna - Charakterystyka porównawcza Aliny i Balladyny - Juliusz Słowacki .. Alina i Balladyna - główne bohaterki dramatu Juliusza Słowackiego Balladyna.. Mieszkają wraz z matka (wdową) w ubogiej, leśnej chatce..

Charakterystyka porównawcza Balladyny i Aliny.

Przechodząc do charakteru dziewczyn, różnica jest bardzo wyraźna.Obie córki są bardzo piękne i niczego im nie brak.. - Balladyna - zła, fałszywa, bezduszna, oschła, obojętna, pyszna, nieczuła.Wyraża to w słowach : „ ja mam dwie córki - ale Balladyna (…) weź, weź Balladynę".. Balladyna to starsza siostra, tytułowa bohaterka jest przeciwieństwem Aliny.Charakterystyka porównawcza Balladyny i Aliny -… Porównanie Aliny i Balladyny.. c) Jak wyglądają?. Miała też bladą cerę.Balladyna zaś nie chciała przegrać konkurencji zbierania malin, która miała zapewnić małżeństwo z Kirkorem.. Ich matka była ubogą wdową.. Była żądna bogactwa i zaszczytów, które były ważniejsze dla niej, od życia Aliny, dlatego z zimną krwią zabiła ją.. 2011-04-04 17:05:25 Charakterystyka porównawcza Aliny i Balladyny 2012-12-06 22:46:03Balladyna to starsza siostra , tytułowa bohaterka jest przeciwieństwem Aliny .. Mieszkały w chatce w lesie.. 2 marca 2020 0 Przez admin .. Charakterystyka porównawcza Aliny i Balladyny; Charakterystyka Aliny siostry Balladyny.II sposób: Charakterystyka równoległa, czyli zwracanie uwagi na konkretne cechy danej postaci, które odnoszą się do jakiegoś ważnego problemu.. W pierwszej kolejności myślała o innych, potem dopiero o sobie..

Charakterystyka porównawcza bohaterek dramatu.

Bladą twarz Balladyny zdobią ciemne oczy, Alina zaś ma oczy jak fiołki zawsze wesołe.. Balladyna miała ciemny, długi warkocz oraz czarne, jak węgielki oczy.. Czuje rozdarcie wewnętrzne w związku z myślą o Kirkorze, jest przekonana, że siostra też może go kochać.. To dwie rodzone siostry, wieśniaczki, mieszkające razem z matką - wdową w ubogiej chatce przy lesie.. Wpisz w Google, charakterystyka porównawcza, będziesz tam miał(a) wszystko.Charakterystyka porównawcza Aliny i Balladyny 2 marca 2020 0 Przez admin Balladyna i Alina to bohaterki występujące w tragedii Juliusza Słowackiego pt. „ Balladyna ''.Porównawcza charakterystyka Balladyny i Aliny.. Obie były bardzo piękne i młode, marzyły o wyjściu za mąż.. Alina i Balladyna to siostry.. Alina jest nieco młodsza od Balladyny.Balladyna i Alina są głównymi bohaterkami dramatu Juliusza Słowackiego.. Jej skóra miała alabastrowy odcień.. Zdecydowała się na ten krok, gdyż obawiała się, że inaczej Kirkor może wybrać Alinę.do Aliny : -lekceważy siostrę i nie dba o jej dobro, chodź przed Kirkorem deklaruje, że wszystko by dla niej poświęciła - zabija siostrę z zimną krwią, z żądzy zysku i z zawiści - gdy Pustelnik proponuje jej wskrzeszenie Aliny, Balladyna odmawia, ponieważ nie chce zrezygnować z zdobytej władzy i bogactwa do Matki : - wstydzi się swojego pochodzenia, czuje pogardę dla matki .CHARAKTERYSTYKA PORÓWNAWCZA - Były siostrami, córkami ubogiej wdowy..

Alinę wyróżniał...TEMAT 2: Charakterystyka porównawcza Aliny i Balladyny.

Pałała żądzą władzy.. Balladyna ma czarne oczy i ciemne włosy, natomiast Alina to osoba o jasnych włosach i fiołkowych oczach.Charakterystyka porównawcza Balladyny i Aliny.. - Balladyna - była rządna władzy i pieniędzy.. Starsza siostra jest ładną , zgrabną brunetką o alabastrowej cerze, która ozdobiona była czarnymi oczami, znowu młodsza córka tak jak i siostra jest bardzo ładna .Porównawcza charakterystyka Aliny i Balladyny -… Sporządź charakterystykę porównawczą Aliny i Balladyny Pobierz, wysyłając SMS o treści LEAD.WKUWAM pod numer 92505Jakże różne i w niczym niepodobne do siebie są Alina i Balladyna - dwie siostry, które spotykamy w dramacie Juliusza Słowackiego.. Balladyna to młoda i piękna dziewczyna - szczupła brunetka o czarnych oczach i wyrazistych ustach, niekiedy przypominająca posąg.. Chce, by obie córki znalazły sobie dobrych mężów.. To Alina jest tutaj postacią pozytywną, dobrą i kochającą.. Balladyna była starsza.. Sądzę, że to ona zasługiwała na szczęście u boku Kirkora.. Poza .. Według opisu Słowackiego, Balladyna była brunetką o bladej twarzy i pięknych, czarnych oczach.. Była bardzo wrażliwa na cierpienie innych ludzi.. Choć obie są młode i ładne, przedstawiają zupełnie inne typy urody i osobowości.mam do zrobienia charakterystykę Aliny z "Balladyny " 2010-02-18 15:12:53 Napisz charakterystyke obu sióstr Aliny i Balladyny;p j;p 2009-12-19 21:26:32 napisz charakterystyke aliny ,kirkoralub balladyny 2011-01-16 10:43:59Była starszą córką biednej wdowy, siostrą Aliny.. Balladyna była ładną dziewczyną.. Nie kocha matki, nie szanuje jej.Balladyna i Alina są siostrami, wiejskimi dziewczynami, córkami biednej wdowy.. Balladyna jest zgrabną brunetką o jasnej gładkiej cerze, Alina zaś ma jasne włosy splecione w długi warkocz, i różaną cerę.. Jednak siostra nie pozwoliła jej zaznać radości.. (wypowiedź Kirkora w scenie III aktu I) d) Jaki jest stosunek obu dziewcząt do matki?. Balladyna natomiast jest uosobieniem zła, nienawiści.Obie dziewczyny są bardzo piękne, choć typy urody mają odmienne.. Dziewczyna była szczera.. Miała brązowe włosy oraz ciemne oczy.. Balladyna to negatywna postać która posunęła się do najgorszego grzechu - zbrodni.. Alina to kobieta pracowita, także sympatyczna oraz zawsze miła dla innych.Charakterystyka porównawcza Aliny i Balladyny.. Moment śmierci nie oznaczał wcale końca roli Aliny.Charakterystyka porównawcza Balladyny i Aliny odwołująć się do odpowiednich fragmentów dramatu Słowackiego.. Matka troszczy się o nie jednakowo..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt